Osoby zainteresowane udziałem w projekcie Erasmus+ I’ve got the POWER’ zapraszamy na
spotkanie organizacyjne we wtorek 22 września o godz. 16.15 do sali 108. Zapraszamy
szczególnie uczniów klas pierwszych!

Erasmus + „ I’ve got the POWER’.
Zapraszamy do udziału w nowym projekcie!
Projekt będzie realizowany w latach 2020-2022 przez sześć szkół z Włoch, Malty, Hiszpanii, Portugalii, Turcji oraz nasze II Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku. Szkołą wiodącą jest ISTITUTO D’ISTRUZIONE SUPERIORE IPSIATI MAZZONE - z miejscowości Cariati/ Włochy. Pozostałe szkoły to:

 SMC Verdala /Bormla/Malta;
 IES LA VEREDILLAS/ Santa Cruz de Tenerife/Hiszpania;
 Escola Secundária Campos de Melo/Covilhã/ Portugalia;
 FARUK NAFIZ CAMLIBEL ANADOLU LISESI /Ankara/Turcja.

Smartfony stały się współcześnie istotnym elementem w życiu młodych ludzi, co przynosi za sobą negatywne konsekwencje w postaci uzależnienia od używania mediów elektronicznych. Rezygnacja z różnych form aktywności fizycznej na rzecz form spędzania czasu z wykorzystaniem smartfonów powoduje pogorszenie kondycji młodych ludzi zarówno w sferze fizycznej, psychicznej jak i społecznej. Coraz częściej kontakty społeczne są utrzymywane wyłącznie za pośrednictwem mediów społecznościowych, a nie podczas bezpośrednich spotkań z gronem przyjaciół.

Celem projektu I’ve go the POWER jest promowanie aktywności fizycznej wśród nastolatków poprzez zachęcanie ich do udziału w zajęciach sportowych oraz innych
formach aktywności, charakterystycznych dla danego obszaru kulturowego, np. tradycyjnych tańców.

W ramach projektu zaplanowano sześć spotkań uczestników i opiekunów w krajach będących uczestnikami projektu. Uczestniczący w projekcie będą brali udział w
różnorodnych konkursach oraz zajęciach sportowych prowadzonych przez lokalnych trenerów.

Dokumentacja projektu obejmuje tworzenie materiałów graficznych, ulotek, filmów, wpisów na strony internetowe, blogi. Językiem projektu jest język angielski, dodatkowo udział szkół z Włoch i Hiszpanii stwarza okazję do podnoszenia umiejętności językowych z języka włoskiego i hiszpańskiego.

Zapraszamy do udziału w projekcie, szczególnie uczniów klas pierwszych!