Erasmus + „ I’ve got the POWER”

W projekcie realizowanym w latach 2020-2023 bierze udział sześć szkół: z Włoch, Malty, Hiszpanii, Portugalii, Turcji oraz nasze II Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku. Szkołą koordynującą jest Istituto d’Istruzione Superiore IPSIAITI Mazzone- z miejscowości Cariati z Włoch. Pozostałe szkoły to:

· SMC Verdala /Bormla/Malta,

· IES La Veredillas/ Santa Cruz de Tenerife/Hiszpania,

· Escola Secundária Campos de Melo/Covilhã/ Portugalia,

· Faruk Nafiz Camlibel Anadolu Lisesi /Ankara/Turcja.

Smartfony stały się współcześnie istotnym elementem w życiu młodych ludzi, co przynosi za sobą negatywne konsekwencje w postaci uzależnienia od używania mediów elektronicznych. Rezygnacja z różnych form aktywności fizycznej na rzecz form spędzania czasu z wykorzystaniem smartfonów powoduje pogorszenie kondycji młodych ludzi zarówno w sferze fizycznej, psychicznej jak i społecznej. Coraz częściej kontakty społeczne są utrzymywane wyłącznie za pośrednictwem mediów społecznościowych, a nie podczas bezpośrednich spotkań z gronem przyjaciół.

Celem projektu I’ve go the POWER jest promowanie aktywności fizycznej wśród nastolatków poprzez zachęcanie ich do udziału w zajęciach sportowych oraz innych formach aktywności, charakterystycznych dla danego obszaru kulturowego, np. tradycyjnych tańców.

W ramach projektu zaplanowano sześć spotkań uczestników i opiekunów w krajach będących uczestnikami projektu. Uczestniczący w projekcie będą brali udział w różnorodnych konkursach oraz zajęciach sportowych prowadzonych przez lokalnych trenerów.

Dokumentacja projektu obejmuje tworzenie materiałów graficznych, ulotek, filmów, wpisów na strony internetowe, blogi. Językiem projektu jest język angielski, dodatkowo udział szkół z Włoch i Hiszpanii stwarza okazję do podnoszenia umiejętności językowych z języka włoskiego i hiszpańskiego.

W dniach 27 marca- 02 kwietnia 2022 odbyło się pierwsze spotkanie uczestników projektu w Ankarze.

Relacje ze spotkań realizowanych w ramach projektu zamieszczane są na Facebooku oraz na Instagramie.

Erasmus + „ I’ve got the POWER”

· SMC Verdala /Bormla/Malta,

· IES La Veredillas/ Santa Cruz de Tenerife/Hiszpania,

· Escola Secundária Campos de Melo/Covilhã/ Portugalia,

· Faruk Nafiz Camlibel Anadolu Lisesi /Ankara/Turcja.

Erasmus + „ I’ve got the POWER”.
Zapraszamy do udziału w nowym projekcie!
Projekt będzie realizowany w latach 2020-2022 przez sześć szkół z Włoch, Malty, Hiszpanii, Portugalii, Turcji oraz nasze II Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku. Szkołą wiodącą jest ISTITUTO D’ISTRUZIONE SUPERIORE IPSIATI MAZZONE - z miejscowości Cariati/ Włochy. Pozostałe szkoły to:

SMC Verdala /Bormla/Malta,
· IES LA VEREDILLAS/ Santa Cruz de Tenerife/Hiszpania,
· Escola Secundária Campos de Melo/Covilhã/ Portugalia,
· FARUK NAFIZ CAMLIBEL ANADOLU LISESI /Ankara/Turcja.

Zapraszamy do udziału w projekcie, szczególnie uczniów klas pierwszych!