Na przełomie listopada i grudnia 2021 nauczyciele naszej szkoły wyjechali do partnerskiej szkoły w Emmerich am Rhein, aby wspólnie z partnerami z Niemiec, Holandii i Rosji zaplanować dalsze działania w ramach projektu Hansebuch finansowanego ze środków europejskiego programu Erasmus. Wspólnie ustaliliśmy harmonogram dalszych prac oraz termin spotkania młodzieży w Niemczech. Mamy nadzieję na realizację naszego spotkania w maju 2022.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym projektu https://www.niederrhein-nachrichten.de/2021/12/05/gemeinsam-individuell-sein/?fbclid=IwAR0HXahvWguYq6Lph4iRhRHZwQNHM7EM-oBCRzxwR0RVrkDF2GH-7ra6tAw

 

Uczniowie zakwalifikowani do udziału w projekcie Hansebuch w ramach programu Erasmus intensywnie pracują nad stworzeniem bohaterów powieści historycznej. Aby zdobyć nieco wiedzy historycznej i poczuć klimat czasów hanzeatyckich odwiedziliśmy Muzeum Błękitny Baranek w Gdańsku. Przed nami dalsze prace pisarskie oraz wizyta w partnerskiej szkole w Emmerich am Rhein w maju 2022.

Koordynator projektu: Beata Popek

https://tinyurl.com/2hjz5f2y

 Sfinansowano ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinię Unii Europejskiej. Unia Europejska oraz podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

pliki do pobrania