Promocje - II Liceum Ogólnokształcące im. dr. Władysława Pniewskiego

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GDAŃSKU
im. dr. Władysława Pniewskiego

  • Spotkanie z Powstańcem Warszawskim

    Uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt spotkać się z powstańcem warszawskim Jerzym Witoldem Grzywaczem ps. „Tapir”. Pan Jerzy opowiedział o swojej działalności w  Szarych Szeregach oraz udziale w 🇵🇱 Powstaniu Warszawskim, podczas którego jako piętnastoletni chłopiec  pełnił funkcję łącznika w Zgrupowaniu „Krybar” na Powiślu. Była to  niezwykle cenna lekcja historii, dzięki której młodzież mogła poznać losy  żołnierza Armii Krajowej,  działacza „Solidarności” i  wieloletniego profesora fizyki.  Koordynatorką spotkania była Anna Sadowska.

    czytaj dalej: Spotkanie z Powstańcem Warszawskim
  • Nasz sukces - nowa książka Hanse Links 3!

    Uczniowie 2 LO pod opieką pani Beaty Popek we współpracy z młodzieżą z międzynarodowego grona partnerów hanzeatyckich wydali trzecią część książki „Hanse Links”. Publikacja została oficjalnie zaprezentowana podczas Międzynarodowych Dni Hanzy w Stargardzie, gdzie młodzi autorzy mieli okazję przedstawić efekty swojej pracy uczestnikom wydarzenia z wielu krajów.

    czytaj dalej: Nasz sukces - nowa książka Hanse Links 3!
  • Sukces naszego ucznia

    Sukces naszego ucznia! 

    W dniach 6–7 czerwca nasz uczeń, Krystian Łebek z klasy III C, wziął udział w finale centralnym XLI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. 

    Konkurs odbył się na kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i zgromadził ponad 100 uczestników z całej Polski. Spośród tysięcy uczniów startujących w etapie szkolnym, tylko kilkudziesięciu uzyskało tytuł finalisty – w tym nasz uczeń!

    Dzięki temu osiągnięciu Krystian zdobył indeks na 60 uczelni w całej Polsce (w tym na Biotechnologię na Uniwersytecie Gdańskim) oraz maksymalny możliwy do uzyskania wynik z matury z biologii rozszerzonej w rekrutacji na Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. To ogromne wyróżnienie i przepustka do dalszego rozwoju naukowego!

    Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 

    czytaj dalej: Sukces naszego ucznia
  • Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców

    12.06.2026

    Obrona Cywilna. W tym roku 79 bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców

    czytaj dalej: Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców
  • Spotkanie z Olimpijczykami

    29.05.2026 r. klasa 3A uczestniczyła w 13. edycji Turnieju im. Haliny Konopackiej w Sopocie. Uczniowie mieli okazję spotkać się i porozmawiać z ikonami polskiego sportu, takimi jak:

    • Barbara Madejczyk (rzut oszczepem; olimpijka, złota medalistka Uniwersjady 2003, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski)

    • Anna Jesień (400 m przez płotki; 4-krotna olimpijka, brązowa medalistka Mistrzostw Świata 2007, brązowa medalistka Mistrzostw Europy 2002, wielokrotna mistrzyni Polski)

    • Sławomir Kruszkowski (wioślarstwo; 3-krotny olimpijczyk, medalista Mistrzostw Świata, wicemistrz Europy, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski)

    • Sebastian Kosiorek (wioślarstwo; 2-krotny olimpijczyk, Akademicki Mistrz Świata 2008, medalista Mistrzostw Europy, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski)

    • Tomasz Szymkowiak (bieg na 3000 m z przeszkodami; olimpijczyk, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski)

    • Barbara Bączek-Motała (biegi na orientację; 2-krotna mistrzyni świata juniorów, multimedalistka Mistrzostw Polski)

    • Agata Kędziora (szermierka; medalistka Mistrzostw Polski)

    • Tadeusz Zblewski (lekkoatletyka – biegi długie i górskie; reprezentant Mistrzostw Świata, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski)

    • Mateusz Górski (szermierka – szabla; 8. miejsce na Mistrzostwach Świata, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski)

    Oprócz rozmów z mistrzami uczniowie pomagali w organizacji i przebiegu turnieju, a część z nich mogła aktywnie spędzić czas, grając w piłkę siatkową oraz biorąc udział w niektórych konkurencjach turniejowych.

    czytaj dalej: Spotkanie z Olimpijczykami
  • Warsztaty ornitologiczne w Świbnie

    Klasa 3D wraz z Izabelą Stopą i Justyną Wawrowską 23 maja 2026 roku wybrała się na warsztaty ornitologiczne do rezerwatu Mewia Łacha w Świbnie.
    Maksymilian Specht – pasjonat i młody ornitolog – podzielił się swoją profesjonalną wiedzą z koleżankami i kolegami z klasy. 

    Dziękujemy za ciekawe warsztaty i gratulujemy ogromnej pasji!

    czytaj dalej: Warsztaty ornitologiczne w Świbnie
  • Dzień Języka Niemieckiego

    27 maja wraz z naszymi gośćmi z Uniwersytetu w Saarbrücken świętowaliśmy Dzień Języka Niemieckiego.
    W programie spotkania znalazły się:
     - prezentacja o Wrzeszczu
     - spacer śladami Güntera Grassa
     - oprowadzanie po szkole
     - udział gości w lekcjach
     - wspólna zabawa przy belgijce
    Studenci z Niemiec przedstawili swój region, zaprezentowali uniwersytet oraz warunki studiowania dla obcokrajowców. 

    czytaj dalej: Dzień Języka Niemieckiego
  • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

    18.05.2026
    czytaj dalej: Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
  • Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i oddziałów zerowych

    18.05.2026
    czytaj dalej: Rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i oddziałów zerowych
  • Prezent od klasy IVC

    To niezwykłe, długowieczne drzewo — symbol trwałości, pamięci i wiecznej miłości — ma przypominać o niezapomnianej klasie 4C oraz wspólnie spędzonych chwilach. 
    Niech rośnie razem ze wspomnieniami, marzeniami i sukcesami kolejnych pokoleń uczniów. 
    czytaj dalej: Prezent od klasy IVC
  • Nowy Dyrektor II LO

    Z ogromną przyjemnością informujemy, że w wyniku przeprowadzonego konkursu na stanowisko dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego, funkcję tę od dnia 1 września obejmie Pani Justyna Brzoskowska.

    Serdecznie gratulujemy i bardzo się cieszymy z tego wyboru. Pani Justyna jest osobą niezwykle zaangażowaną, pełną pasji oraz otwartą na potrzeby innych, co z pewnością przełoży się na dalszy rozwój naszej szkoły.

    Wierzymy, że w nowej roli osiągnie wiele sukcesów oraz będzie z zaangażowaniem rozwijać naszą społeczność. Życzymy powodzenia oraz wielu inspirujących wyzwań!
    czytaj dalej: Nowy Dyrektor II LO
  • Prestiżowy certyfikat dla II LO

    Niezmiernie miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała prestiżowy tytuł SREBRNEJ Szkoły Praworządności RP. 

    czytaj dalej: Prestiżowy certyfikat dla II LO
powrót do góry