Galeria - II Liceum Ogólnokształcące im. dr. Władysława Pniewskiego

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GDAŃSKU
im. dr. Władysława Pniewskiego

 • Uroczystość ukończenia szkoły dla klas czwartych.

  W dniu 26 kwietnia 2024 roku, odbyła się uroczystość ukończenia szkoły przez maturzystów.
  Wszyscy obecni na uroczystości życzyli maturzystom samych sukcesów na egzaminach maturalnych oraz dostania się na wymarzony kierunek studiów i uczelnię. Była to wyjątkowa okazja, aby podziękować dyrekcji, nauczycielom, pani psycholog i pani pedagog oraz powiedzieć sobie nawzajem słowo zachęty przed kolejnym ważnym etapem w życiu.
  czytaj dalej: Uroczystość ukończenia szkoły dla klas czwartych.
 • V miejsce pływaków "dwójki".

  19 kwietnia 2024 pływalnia XV Liceum gościła najlepszych pływaków szkół średnich Gdańska. Do rywalizacji stawiło się 13 sztafet męskich. Wśród nich nie mogło zabraknąć reprezentantów II LO. Po zaciętej i wyrównanej walce nasi pływacy zajęli wysokie piąte miejsce.

  Dwójkę reprezentowali: Tymon Świniański, Szymon Spychała, Tymon Tomaszewski, Marek Kowalski oraz Mateusz Olech (rez.) Serdeczne podziękowania i gratulacje!

  czytaj dalej: V miejsce pływaków "dwójki".
 • Brązowe medale dla siatkarzy II LO!

  Tegoroczne zmagania chłopców w piłce siatkowej dobiegły końca. Zaczęliśmy od eliminacji gdańskich rozgrywek pokonując bez straty seta drużyny z ZSŁ, ZSE i I LO. Następnie w etapie półfinałowym awansujemy do finałów z 2 miejsca wygrywając z VIII LO oraz GLA i przegrywając z IV LO.
  W etapie finałowym gdańskich rozgrywek wygrywamy w półfinale z III LO, lecz niestety w finale przegrywamy ponownie z IV LO, wywalczając końcowo 🥈medale.
  Drugie miejsce w Gdańsku zapewniło nam baraż z 2 LO w Gdynii o awans do pófinału wojewódzkiego. Po dobrej grze nasz zespół pewnie wygrywa ten mecz i niesiony tym zwycięstwem bez straty seta pokonuje kolejnych rywali z Gdyni, Tczewa i Sopotu w kolejnym etapie zawodów 🤩.
  Zwieńczeniem rozgrywek był finał wojewódzki rozgrywany w Starogardzie Gdańskim.
  Zaczęliśmy te zawody od zwycięstwa z Lęborkiem i przegraną z IV LO z Gdańska zajmując drugie miejsce w grupie. Oznaczało to, że o brąz zagramy z zespołem z Człuchowa. W tym meczu wynikiem 2:0 pokonujemy rywali, tym samym zajmując trzecie miejsce w województwie🥉!!!
  Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłych zawodach!
  czytaj dalej: Brązowe medale dla siatkarzy II LO!
 • Gdańskie Targi Szkół Ponadpodstawowych - podsumowanie.

  "Gdańskie Targi Szkół Ponadpodstawowych, które miały miejsce 16 marca 2024 r., były niezwykle udane i przyciągnęły wielu zainteresowanych uczniów, ich rodziców i opiekunów, którzy mieli okazję zapoznać się z naszą ofertą edukacyjną. 
  Zapraszamy serdecznie na dzień otwarty do naszej szkoły, który odbędzie się 21 marca od godziny 10:00 do 13:00, aby bliżej poznać szczegóły dotyczące planowanych klas, porozmawiać z nauczycielami i uczniami i przede wszystkim poczuć atmosferę naszej szkoły."
  czytaj dalej: Gdańskie Targi Szkół Ponadpodstawowych - podsumowanie.
 • Sukcesy reprezentacji unihokejowej.

  Męska drużyna unihokeja II LO zajęła drugie miejsce w mistrzostwach Gdańska. Turniej półfinałowy został rozegrany w XXI LO w Gdańsku. Do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów, które utworzyły 2 grupy. Nasz zespół wygrał rywalizację w grupie A pokonując odpowiednio XXI LO, VLO i XVLO. Następnie w półfinale mistrzostw pokonaliśmy VIII LO 5:1. W finale nasza drużyna zmierzyła się z reprezentacją Zespołu Szkół Łączności. Po wyrównanej pierwszej połowie musieliśmy uznać wyższość rywali przegrywając 1:5. Tym samym wywalczyliśmy awans do baraży o prawo gry w półfinałach wojewódzkich. Tam, po zaciętym meczu i serii rzutów karnych, przegraliśmy z zespołem VI LO z Gdyni i zakończyliśmy rywalizację ze srebrnymi medalami Mistrzostw Gdańsk. Dziękujemy za rywalizację i sportową postawę zespołom, z którymi zmierzyliśmy w tym turnieju.

  Nasz zespół wystąpił w składzie:

  Krzysztof Foppke, Kamil Juszkiewicz, Maciej Łaskowski, Tymoteusz Holka, Dawid Mikuła, Jakub Peca, Franciszek Połczyński, Łukasz Rybiński, Miłosz Sandach, Hubert Szczepański, Eryk Tafel, Ignacy Uruski. Trener zespołu: Marcin Szczukowski

  zdjęcia: Beata Ways (ZSO 10) Dziękujemy.

  czytaj dalej: Sukcesy reprezentacji unihokejowej.
 • Narodowe Święto Niepodległości.

  W przededniu 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, na gdańskiej Strzyży odbyła się uroczystość w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
  Przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego zebrali się przedstawiciele lokalnych władz, parlamentarzyści, kombatanci, służby mundurowe, przedstawiciele wielu organizacji i stowarzyszeń oraz uczennice i uczniowie gdańskich szkół. Wśród nich również poczet sztandarowy II Liceum. Uczestnicy spotkania uroczyście odśpiewali Hymn Polski. Odczytano apel poległych i oddano salwę honorową. Po złożeniu wiązanek kwiatów wypuszczono gołębie, jako symbol pokoju. Cała uroczystość odbyła się w asyście wojskowej.

  czytaj dalej: Narodowe Święto Niepodległości.
 • Uroczystości upamiętniające nauczycieli pomordowanych w trakcie II wojny światowej.

  12 października przy tablicy poświęconej pedagogom przy ul. Wałowej w Gdańsku odbyła się uroczystość upamiętniająca nauczycieli pomordowanych w trakcie II wojny światowej. Zebrani nauczyciele i uczniowie oraz przedstawiciele lokalnych władz oddali hołd pedagogom, którzy ponieśli najwyższą z ofiar.

  Na wspomnianej tablicy znajdują się 44 nazwiska osób zabitych w zbiorowych egzekucjach lub w obozach koncentracyjnych, w tym patrona II LO Władysława Pniewskiego.

  Wśród zgromadzonych nie mogło zabraknąć pocztu sztandarowego II LO, który godnie reprezentował społeczność „dwójki”.

  czytaj dalej: Uroczystości upamiętniające nauczycieli pomordowanych w trakcie II wojny światowej.
 • Sztafetowe biegi przełajowe - V miejsce lekkoatletów.

  27 września na gdańskiej Zaspie zgromadzili się czołowi biegacze szkół średnich aby rywalizować w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Każdy zespół składał się z sześciu zawodników. Do pokonania był dystans około 1200m. Po ambitnej walce z kilkunastoma drużynami lekkoatleci II LO zajęli wysokie V miejsce. Serdeczne gratulacje i podziękowania!

  Skład naszej reprezentacji: Filip Olechnowicz, Łukasz Rybiński, Piotr Giebułtowski, Maksym Matczak, Jakub Pigiel, Franek Kozicki oraz Igor Wilk (rez.)

  czytaj dalej: Sztafetowe biegi przełajowe - V miejsce lekkoatletów.
 • I miejsce Gdańska Olimpiada Młodzieży

  W dniu 20 czerwca 2023 nasza szkoła otrzymała I miejsce i złoty medal w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Jest to efekt fantastycznej współpracy nauczycieli wychowania fizycznego oraz uczniów i uczennic naszej szkoły, którzy bardzo chętnie angażują się w różnego rodzaj sportowe działania, tym samym budując równowagę zdrowia fizycznego i wysiłku intelektualnego, jakiemu muszą sprostać podczas zajęć dydaktycznych.

  Gratulacje dla całego zespołu katedry wychowania fizycznego i wszystkich uczestników rozgrywek :)

  czytaj dalej: I miejsce Gdańska Olimpiada Młodzieży
 • Plażowa piłka siatkowa.

  Ostatnie zawody z cyklu gdańskiej Licealiady odbyły się 31 maja na piaszczystych boiskach przy Al. Grunwaldzkiej 244. Do rywalizacji zgłosiło się dziesięć męskich zespołów. Graliśmy systemem brazylijskim, do dwóch wygranych setów, w setach do 15 punktów. Siatkarze II LO w składzie: Miłosz Sandach, Jan Stadnicki, Kosma Jezionek rozegrali następujące spotkania:
  II LO - V LO 2:0
  II LO - IV LO 0:2
  II LO - XIX LO 2:1
  II LO - XXI LO 2:1
  II LO - IV LO 1:2
  Ostatecznie najlepiej z trudami meczów i aury panującej na boisku poradzili sobie uczniowie IV LO, srebrne medale wywalczyła nasza drużyna, brązowe krążki przypadły w udziale uczniom XXI LO, IV miejsce dla reprezentacji uczniów z Topolówki, zaś V miejsce XIX LO.
  Autor zdjęć: Wojciech Czubaszek (GZSiSS)
  czytaj dalej: Plażowa piłka siatkowa.
 • IV miejsce dla lekkoatletów "dwójki"

  Na gdańskiej Zaspie spotkali się najlepsi biegacze aby rywalizować na dystansie 1800m w drużynowych biegach przełajowych. Po ambitnej walce z wymagającymi przeciwnikami nasi reprezentanci zajęli IV miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Olechnowicz, Piotr Giebułtowski, Piotr Witczak, Mateusz Madej, Tomasz Okraszewski oraz Piotr Rakowski. Gratulacje i podziękowania za Wasz wysiłek i walkę do ostatnich metrów.

  czytaj dalej: IV miejsce dla lekkoatletów "dwójki"
 • Targi Edukacyjne

  1 kwietnia podczas Targów Szkół, mieliśmy możliwości prezentacji naszej szkoły oraz możliwości rozmowy z przyszłymi uczniami i ich rodzicami.

  Nasze stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony zwiedzających, którzy mieli szansę poznać naszą ofertę edukacyjną oraz profile klas jakie oferujemy naszym uczniom. Byliśmy gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania i wątpliwości, a także zaoferować pomoc w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.

  Mamy nadzieję, że nasza obecność na targach przyczyniła się do rozwiania wątpliwości i pomogła w wyborze najlepszej drogi edukacyjnej dla przyszłych uczniów.

  czytaj dalej: Targi Edukacyjne
powrót do góry