Galeria - II Liceum Ogólnokształcące im. dr. Władysława Pniewskiego

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GDAŃSKU
im. dr. Władysława Pniewskiego
75 LAT

 • Powodzenia!

  04.05.2021

  Najlepsze życzenia powodzenia dla naszych Maturzystów :) 

  czytaj dalej: Powodzenia!
 • Łyżwy 2020

  5 marca ponad 120 uczniów z 7 klas naszego liceum aktywnie, radośnie, z uśmiechem spędziło czas na gdańskim lodowisku.

  czytaj dalej: Łyżwy 2020
 • Złota Tarcza dla II LO.

  Złota tarcza dla II LO

  18 lutego w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród najlepszym pomorskim liceom i technikom w rankingu Perspektyw 2019. Wśród wyróżnionych szkół znalazła się również nasza Dwójka. Ogromnie cieszymy się z tego sukcesu i dziękujemy uczniom i nauczycielom, którzy się do niego przyczynili!

  szczegółowa relacja z wydarzenia

   

  czytaj dalej: Złota Tarcza dla II LO.
 • 2x srebro dla II LO w wyścigach Smoczych Łodzi.

  Mistrzostwa Gdańska w Wyścigach Smoczych Łodzi na Basenie

  Wyścigi Smoczych Łodzi rozgrywano dotychczas jako zawody niepunktowane do Klasyfikacji Generalnej Gdańskich Szkół Ponadgimnazjalnych, a rywalizacja odbywała się w zespołach mieszanych. Tegoroczna edycja zainaugurowała zmagania drużyn męskich i żeńskich w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży z podziałem na kategorie wiekowe.

  Ta halowa odmiana wyścigów polega na przeciągnięciu łodzi na swoją stronę dwóch osad siedzących przodem do siebie po przeciwnych stronach łodzi. Zawody rozgrywano system pucharowym pozwalającym wyłonić najlepszą turniejową „czwórkę”, która walczyła o miejsca na podium. Wola walki i dobra praca zespołowa, to główne atuty uczniów II LO, którzy  dwukrotnie wywalczyli srebro.  W rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła osada Zespołu Szkół Łączności. Drugie miejsce zdobyli chłopcy z II Liceum Ogólnokształcącego, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy VII Liceum Ogólnokształcącego. Wśród dziewcząt złoto dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6, srebra zawisły na szyjach reprezentantek II Liceum Ogólnokształcącego, a brązowe medale wywalczyły dziewczęta z Zespołu Szkół Morskich.

  Żeńska drużyna wystąpiła w składzie: Agata Czech, Magdalena Grott, Laura Neumanu, Magdalena Nowak, Wiktoria Ossowska, Jagoda Szczebiot. Opiekun: prof. Wioletta Bejger

  Męska drużyna II LO: Radosław Dębiński, Marcin Dymek, Jakub Karczewski, Franciszek Ławrynowicz, Wojciech Michaluk, Adam Rasiński, Maciej Tarajkiewicz, Daniel Ugniewski. Opiekun: prof. Joanna Bednarska

   

  czytaj dalej: 2x srebro dla II LO w wyścigach Smoczych Łodzi.
 • Walentynkowy turniej siatkarski.

  Miłośnicy siatkówki z II LO, jak co roku,  wystartowali w Turnieju Walentynkowym. Mecze rozgrywaliśmy systemem „każdy z każdym”, graliśmy na czas i sumowaliśmy małe punkty zdobyte w każdym secie. W wyniku rywalizacji największą liczbę punktów i tytuł mistrzów zdobyli: Weronika Adamik (2 C) i Jakub Karczewski (2 Abis). Srebro wywalczyli Karolina Sożyńska (3 C) z Sylwestrem Güresin (3 C). Na trzecim stopniu podium, z taką samą liczbą punktów, uplasowali się: Karolina Dębowska (3 C) i Karol Niciejewski (3 C) oraz Aleksandra Ciszkiewicz (2 F) i Maciej Zygało (2 C). Czwarte miejsce zajęli uczniowie z klasy 1 A Weronika Szwichtenberg i Konrad Radelski.

  „Dwójkowiczom” dziękujemy za świetną atmosferę i zdrową rywalizację, a Radzie Rodziców za nagrody dla sportowców.

  Organizator: W. Bejger, T. Kołodziejczyk

  czytaj dalej: Walentynkowy turniej siatkarski.
 • Mikołajkowe sztafety pływackie.

  4 grudnia na pływalni XV LO odbyły się mikołajkowe sztafety pływackie. Nie mogło na nich zabraknąć reprezentacji "Dwójki". Rywalizacja była zacięta, wszyscy pływacy dawali z siebie wszystko. Zgodnie z pływackim powiedzeniem - w wodzie się "gotowało":)
  W sztafecie damskiej naszą szkołę reprezentowały: Zofia Chumowicz, Magdalena Grott, Paulina Chludzińska, Julia Gumienna. Czas sztafety - 2:42,65.
  W sztafecie męskiej udział wzięli: Krzysztof Żwirowski, Antoni Ciecierski, Mateusz Zygało i Karol Kaliński. Czas uzyskany przez naszych pływaków - 2:01,41. Po ambitnej walce nasze szafety zajęły odpowiednio 7 i 8 miejsce. Dziękujemy!
  opiekun: Przemysław Weber

  czytaj dalej: Mikołajkowe sztafety pływackie.
 • Brązowy medal dziewcząt w finale wojewódzkim w tenisie stołowym!

  Listopad to szczęśliwy miesiąc dla naszych sportowców. Po sukcesach drużyny żeńskiej i męskiej, srebrne medale podczas Mistrzostw Gdańska, czas na walkę  o tytuły najlepszych drużyn w województwie. Wstępnym turniejem eliminacyjnym był baraż, walki z drużynami z Gdyni o wejście do półfinału wojewódzkiego. Nasi dwójkowicze świetnie poradzili sobie w fazie wstępnej wygrywając swoje pojedynki. Kolejnym etapem była walka o wejście do ścisłego finału.

  czytaj dalej: Brązowy medal dziewcząt w finale wojewódzkim w tenisie stołowym!
 • RUMUNIA Erasmus +

  Wyjazd do Rumunii był dla nas nowym doświadczeniem. Nikt z naszej grupy (Aneta, Wiktoria, Julia, Piotr, Dawid) nigdy wcześniej nie miał okazji odwiedzić tego kraju.

  czytaj dalej: RUMUNIA Erasmus +
 • Kolejne medale wywalczone przez uczniów II LO w badmintonie drużynowym

  8 października w Klubie Badmintona "Garnizon" rozegrano turniej Drużynowy Badmintona w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. We wtorek licealiści z gdańskich szkół walczyli o Mistrzostwo Gdańska. Podobnie jak w zeszłym roku, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców, złote medale wywalczyli reprezentanci Szkoły Gortata.

  Na profesjonalnym obiekcie odbywała się jednocześnie rywalizacja dziewcząt i chłopców. Startujące zespoły podzielono na dwie grupy. Uczennice II LO rywalizowały z XXIV LO, XIX LO, i Szkołą Gortata. W drugiej grupie znalazły się: ZSKW, V LO, VIII LO. Mecz o piąte miejsce z reprezentacją VIII LO zakończył się dla nas zwycięsko.

  czytaj dalej: Kolejne medale wywalczone przez uczniów II LO w badmintonie drużynowym
 • V miejsce w Gdańsku - unihokej dziewcząt

  Z udziałem 6 drużyn odbył się turnieju finałowy o Mistrzostwo Gdańska w Unihokeju dziewcząt. Zawody zorganizowane przez Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i gospodarza, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, są częścią międzyszkolnego współzawodnictwa czyli Gdańskiej Olimpiady Młodzieży.

  Rywalizację rozpoczęto w grupach, gdzie każdy z zespołów rozegrał po 2 mecze. Najlepsze 2 drużyny uzyskały awans do dalszych gier.

  Nasza szkoła po bardzo zaciętym pojedynku z XIX LO zakończonym rzutami karnymi wygrała i zajęła V miejsce w Gdańsku.

  Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantek za bardzo dobrą grę i walkę do końca podczas całego turnieju. Cały nasz zespół na czele z bramkarką Karoliną Sożyńską spisał się rewelacyjnie podczas strzelania rzutów karnych.

  czytaj dalej: V miejsce w Gdańsku - unihokej dziewcząt
 • Mistrzowie Gdańska w unihokeju chłopców

  Przed Państwem Mistrzowie Gdańska w unihokeju chłopców - gratulujemy serdecznie i trzymamy mocno kciuki za nasze złotka w  kolejnych etapach rozgrywek.

  czytaj dalej: Mistrzowie Gdańska w unihokeju chłopców
 • Pan Robert Cyrta - Nauczyciel Pomorza 2019

  Serdeczne gratulacje dla Pana Roberta Cyrty, który został wybrany Nauczycielem Pomorza 2019 w konkursie Dzinnika Bałtyckiego. 'Bycie nauczycielem to wielka radość i przygoda Chciałbym przede wszystkim podziękować moim uczniom, którzy dzielnie trwają przy mnie i znoszą wszystkie moje kaprysy. Gdyby nie było ich zapału to mnie również by tu nie było' - tak o swojej pracy mówi tegoroczny zwycięzca. 

  czytaj dalej: Pan Robert Cyrta - Nauczyciel Pomorza 2019
powrót do góry