Brązowy medal w Finale Wojewódzkim, złoty medal w Mistrzostwach Gdańska.

Drużyna szkolna unihokeja chłopców, rozpoczęła sezon sportowy od zdobycia tytułu Mistrza Gdańska. 27 października na hali sportowej XXIV Liceum, gdzie odbyły się zawody, uczniowie II LO stanęli na wysokości zadania, pokonując swoich rywali i tym samym meldując się na najwyższym podium. Zwłaszcza cieszyło nas zwycięstwo w meczu 5:1, z zeszłorocznym Mistrzem Zespołem Szkół Łączności w Gdańsku.

Nasi „dwójkowicze” dzięki zdobyciu złotego medalu, awansowali do finału wojewódzkiego, który odbył się 15 listopada. Turniej rozgrywany był w hali sportowej w Powiatowym Zespole Szkół nr 4 w Wejherowie. W finałach uczestniczyło łącznie sześć drużyn. O tytuł mistrza Pomorza 2022 walczyli reprezentanci szkół: powiatu wejherowskiego, bytowskiego, starogardzkiego, malborskiego oraz Gdyni i Gdańska.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Zwycięzca każdej z grup automatycznie przechodził do finału, zespoły z drugich miejsc - walczyły o brązowy medal, a ostatnie ekipy - o piąte miejsce.

W naszej grupie rywalizowały z nami drużyny: II Liceum Ogólnokształcące w Gdyni oraz Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim. Zajęliśmy drugie miejsce w grupie dzięki temu mieliśmy szansę powalczyć o 3 miejsce.

Mecz o brązowy medal z Technikum nr 3 w Malborku zakończył się zwycięstwem z wynikiem 2:0 i tym samym pozwolił nam cieszyć się z ogromnego sukcesu naszej szkolnej drużyny. Serdecznie gratulujemy.

Reprezentacja:

Kapitan – Łukasz Rybiński II Ebis, bramkarz – Eryk Tafel III B, Mateusz Cencelek III F, Kamil Juszkiewicz III C, Ignacy Uruski II C,

Miłosz Sandach II C, Hubert Szczepański III E, Krzysztof Foppke III F, Dawid Mikuła III D, Antoni Kacprowicz III B

Opiekunowie: prof. Joanna Bednarska, prof. Wioletta Bejger