21 czerwca, w pierwszy dzień kalendarzowego lata, na terenie Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego odbyło się podsumowanie Gdańskiej Olimpiady Młodzieży Szkolnej 2021/2022. II Liceum Ogólnokształcące znalazło się w zaszczytnym gronie nagrodzonych szkół ponadpodstawowych.  Pani Dyrektor Dorota Suchacz wraz z przedstawicielkami Grona Pedagogicznego (W. Bejger, T. Kołodziejczyk) odebrała z rąk organizatorów wyróżnienie i sprzęt sportowy. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej gdańskich szkół ponadpodstawowych zajęło XIX LO, drugie miejsce przypadło V LO, zaś trzecie miejsce dla II LO. Ustalając kolejność organizatorzy wzięli pod uwagę liczbę uczniów z danej szkoły jaka brała udział w rozgrywkach, które odbyły się w bieżącym roku szkolnym.

Pomimo pandemii był to dla nas aktywny rok i z tego miejsca dziękujemy wszystkim uczniom reprezentującym szkołę oraz tym zaangażowanym w trenowanie dyscyplin nieujętych w międzyszkolnej rywalizacji. Życzymy aktywnych i bezpiecznych wakacji.

Nauczyciele wychowania fizycznego.