Uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt spotkać się z powstańcem warszawskim Jerzym Witoldem Grzywaczem ps. „Tapir”. Pan Jerzy opowiedział o swojej działalności w Szarych Szeregach oraz udziale w 🇵🇱 Powstaniu Warszawskim, podczas którego jako piętnastoletni chłopiec pełnił funkcję łącznika w Zgrupowaniu „Krybar” na Powiślu. Była to niezwykle cenna lekcja historii, dzięki której młodzież mogła poznać losy żołnierza Armii Krajowej, działacza „Solidarności” i wieloletniego profesora fizyki. Koordynatorką spotkania była Anna Sadowska.


