Uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt spotkać się z powstańcem warszawskim Jerzym Witoldem Grzywaczem ps. „Tapir”. Pan Jerzy opowiedział o swojej działalności w  Szarych Szeregach oraz udziale w 🇵🇱 Powstaniu Warszawskim, podczas którego jako piętnastoletni chłopiec  pełnił funkcję łącznika w Zgrupowaniu „Krybar” na Powiślu. Była to  niezwykle cenna lekcja historii, dzięki której młodzież mogła poznać losy  żołnierza Armii Krajowej,  działacza „Solidarności” i  wieloletniego profesora fizyki.  Koordynatorką spotkania była Anna Sadowska.