2 października Pani Prezydent Aleksandra Dulkiewicz odwiedziła uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. dr. W. Pniewskiego w Gdańsku. Celem wizyty było nagranie wywiadu na temat pełnionej przez Panią Prezydent funkcji oraz obecności i udziału Gdańska w życiu Unii Europejskiej. Wywiad ten jest elementem zadania, które otrzymał szkolny zespół biorący udział w projekcie Erasmus+ pod tytułem „Być Europejczykiem w 2020 roku; co nas łączy, co nas wyróżnia, nasze wyzwania, nasze marzenia”. Poświęcony przez Panią Prezydent czas był nieocenioną pomocą. Nagranie wywiadu zostanie teraz zmontowane i przełożone na język francuski, a następnie zaprezentowane w Bukareszcie uczestnikom z innych szkół biorących udział w projekcie podczas naszego kolejnego projektowego spotkania.