Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie, Camp Counselors USA-Poland - partner Departamentu Stanu oraz II Liceum Ogólnokształcące im. dr. Władysława Pniewskiego zapraszają na spotkanie z dyplomatą - przedstawicielem Ambasady USA w Polsce. Pani Konsul Dacia Liddle omówi 3 tematy istotne dla uczniów szkół średnich: 

- programy wakacyjnej wymiany kulturowej w USA, niekolidujące z zajęciami w roku szkolnym

- możliwości studiowania w Stanach

- oraz nauka w amerykańskiej szkole średniej.

Pani Konsul odpowie także na wszelkie pytania - mogą być zadane w języku polskim.

 

Prelegenci:

Dacia Liddle, Consular OfficerAmbasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie

Pani Dacia Liddle jest dyplomatą w randze Konsula w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Pochodzi z Chicago w stanie Illinois. Od 15 lat pracuje na misjach amerykańskich w różnych częściach świat: Azja - Kambodża, Bliski Wschód - Bahrajn oraz Ameryka Połdniowa - Urugwaj i Peru. Od roku przebywa w Polsce, gdzie zajmuje sie między innymi rozpatrywaniem wniosków wizowych oraz spotkaniami na uczelniach wyższych i w szkołach średnich.

 

Bożna Magdziak, sekcja konsularna Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie

 

Marek Witkowski,  ambasador programów wakacyjnych, Camp Counselors USA - Poland

Marek Witkowski od 11  lat zajmuje się wyjazdami studentów i uczniów do Stanów Zjednoczonych. Osobiście zatrudnił 659 osób; współpracuje z 1134 pracodawcami na terenie USA. Jest ekspertem w 3 obszarach: studia w USA, szkoła średnia w Stanach oraz programy wymiany wakacyjnej. Doradza jak wykorzystać pobyt w Stanach do budowania kariery zawodowej.