8 października w Klubie Badmintona "Garnizon" rozegrano turniej Drużynowy Badmintona w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. We wtorek licealiści z gdańskich szkół walczyli o Mistrzostwo Gdańska. Podobnie jak w zeszłym roku, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców, złote medale wywalczyli reprezentanci Szkoły Gortata.

Na profesjonalnym obiekcie odbywała się jednocześnie rywalizacja dziewcząt i chłopców. Startujące zespoły podzielono na dwie grupy. Uczennice II LO rywalizowały z XXIV LO, XIX LO, i Szkołą Gortata. W drugiej grupie znalazły się: ZSKW, V LO, VIII LO. Mecz o piąte miejsce z reprezentacją VIII LO zakończył się dla nas zwycięsko.

Wśród dziewcząt czołowe miejsca zajęły:

  1. Szkoła Gortata
  2. XIX Liceum Ogólnokształcące
  3. Zespół Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku
  4. VLO
  5. II LO

Reprezentacja II LO wystąpiła w składzie: Weronika Jaks, Martyna Lipka, Magdalena Penczar, Natalia Samulak. Opiekun prof. Wioletta Bejger

Wśród chłopców czołówka wygląda następująco:

  1. Szkoła Gortata
  2. II Liceum Ogólnokształcące
  3. VIII Liceum Ogólnokształcące.

Chłopcy w swojej grupie pokonali VLO i XXIV LO. Trudny i bardzo zacięty mecz w półfinale z reprezentantami VIII LO dał nam prawo do waliki o złoto. Ostatecznie na szyjach chłopców z II LO  zawisły srebrne medale, co dało im prawo startu o awans do finału wojewódzkiego. W walce o półfinał wojewódzki team „dwójkowiczów” poradził sobie świetnie wygrywając 3:0 ze szkołą z Gdyni – Zespołem Szkół Administracyjno – Ekonomicznych. 23.10.2019 r. w Gniewie, odbył się półfinał, podczas którego nasza reprezentacja ostatecznie zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy.

Męska reprezentacja wystąpiła w składzie: Bartek Borkowski, Jan Kostrubiec, Kamil Pipka. Opiekun prof. Joanna Bednarska