Inauguracja Gdańskiej Olimpiady Młodzieży

25 września 2019 r. o godz. 12.00 na Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym przy al. Grunwaldzkiej 244 zebrali się: dyrektorzy gdańskich szkół, nauczyciele wychowania fizycznego, trenerzy oraz sportowcy, aby uroczyście rozpocząć Gdańską Olimpiadę Młodzieży w roku szkolnym 2019/2020. Po przywitaniu gości przez Dyrektor Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego panią Marlenę Zajdzińską - Pełkę, przedstawiciele Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej zapalili znicz Gdańskiej Olimpiady Młodzieży.  Na uroczystości ogłoszono wyniki współzawodnictwa sportowego szkół w roku szkolnym 2018/2019. Zastępca Prezydenta Miasta ds. Edukacji i Usług Społecznych pan Piotr Kowalczuk, wręczył nagrody w postaci bonów na sprzęt sportowy. Klasyfikacja uwzględnia ilość uczniów z danej szkoły biorących udział  w Gdańskiej Olimpiadzie Młodzieży w stosunku do ilości uczniów danej szkoły oraz stosunek uczestnictwa szkoły w zawodach organizowanych w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży.

Na I miejscu w Gdańsku znalazło się V Liceum Ogólnokształcące,

II miejsce zajęło II Liceum Ogólnokształcące,

III miejsce Gdańskie Liceum Autonomiczne,

IV miejsce Zespół Szkół Ogólnokształcących,

V miejsce III Społeczna Szkoła Podstawowa,

VI miejsce XIX Liceum Ogólnokształcące,

VII miejsce Szkoła Podstawowa nr 8,

VIII miejsce Szkoła Podstawowa nr 48,

IX miejsce VIII Liceum Ogólnokształcące,

X miejsce Szkoła Podstawowa nr 92.

Uczniowie II LO w roku szkolnym 2018/2019 godnie reprezentowali „Dwójkę” w następujących zawodach sportowych: Piłka Koszykowa, Piłka Nożna, Piłka Ręczna, Piłka Siatkowa, Unihokej, Lekkoatletyka, Sztafetowe Biegi Przełajowe, Drużynowe Biegi Przełajowe, Tenis Stołowy Drużynowy, Badminton drużynowy, Szachy Drużynowe, Siatkówka Plażowa, Bowling, Smocze Łodzie na basenie.

Uhonorowano także szkoły odnoszące w ubiegłym roku szkolnym wybitne osiągnięcia na arenach Województwa Pomorskiego i kraju, a także podziękowano najbardziej zaangażowanym we współpracę szkołom przy organizacji imprez wchodzących w skład rozgrywek międzyszkolnych. Imprezę swoim występem uświetniła grupa Etna Kontrabande.

Bardzo dziękujemy i serdecznie gratulujemy wszystkim reprezentantom II Liceum!