Nasza przygoda rozpoczęła się już w niedziele rano i trwała aż do soboty, podczas tego tygodnia pracowaliśmy nad projektem o byciu Europejczykiem w 2020 roku a także zobaczyliśmy wiele wspaniałych miejsc i poznaliśmy jak wygląda życie w stolicy tego zaskakującego kraju.

Poza warsztatami i inspirującymi zadaniami w szkole, odwiedziliśmy słynny zamek Bran, urokliwe miasteczko Brasov oraz zatrzymaliśmy się przed pałacem Sinaia. Zwiedziliśmy wnętrze największego parlamentu w Europie, skansen w Bukareszcie, a niektórzy z nas kontemplowali wystawę w narodowym muzeum sztuki podczas naszego ostatniego dnia pobytu w Rumunii.

Mieliśmy również okazję poznać tamtejszą kulturę, język a także kuchnię. Nawiązaliśmy też nowe znajomości bądź wzmocniliśmy obecne. Uważamy, że ten wyjazd na długi czas pozostanie w naszej pamięci i mamy nadzieję że jeszcze kiedyś wrócimy do tych miejsc i do tych ludzi. Koordynatorem projektu w II LO jest pani prof. Justyna Brzoskowska, opiekunem była pani prof. Wioletta Bejger.