Listopad to szczęśliwy miesiąc dla naszych sportowców. Po sukcesach drużyny żeńskiej i męskiej, srebrne medale podczas Mistrzostw Gdańska, czas na walkę  o tytuły najlepszych drużyn w województwie. Wstępnym turniejem eliminacyjnym był baraż, walki z drużynami z Gdyni o wejście do półfinału wojewódzkiego. Nasi dwójkowicze świetnie poradzili sobie w fazie wstępnej wygrywając swoje pojedynki. Kolejnym etapem była walka o wejście do ścisłego finału.

Drużyna męska musiała pokonać dwie drużyny: I LO z Sopotu, z którą wygraliśmy 3:0 oraz II LO z Gdyni, której niestety ulegliśmy 1:3. Chłopcy zajęli drugie miejsce w półfinałach, to bardzo dobry wynik naszej drużyny, jednak nie wystarczyło aby zakwalifikować się do sześciu najlepszych w województwie pomorskim.

Dziewczęta rozpoczęły swoją walkę z dwoma drużynami: z I Akademickim LO w Gdyni, z którym wygrały 3:0 oraz z drużyną II LO Sopot, gdzie również łatwo poradziły sobie wygrywając 3:0. Dwa zwycięskie mecze dały naszym zawodniczkom  pierwsze miejsce w półfinałach oraz awans na finał. 

XX Finał Licealiady Województwa Pomorskiego odbył się 28.11.2019r.w Wejherowie, w Powiatowym Zespole Szkół nr 3. Na zawodach spotkało się szczęść najlepszych drużyn z Pomorza: ZSEL Słupsk, I LO Kościerzyna, SMS Gortat Gdańsk, ZS nr 2 Kwidzyn, PZS nr 3 Wejherowo oraz II LO Gdańsk. Podczas losowania drużyna dziewcząt trafiła do grupy B, gdzie w pierwszym pojedynku mecz z gospodyniami, okazał się być trudnym. Po przegranym spotkaniu, kolejny mecz to wygrana 3:0 ze szkołą z Kwidzyna. Drugie miejsce w grupie umożliwiło dziewczynom walkę o wejście do finału. Pojedynek z reprezentacją szkoły Gortata, to rewanż za przegraną w Mistrzostwach Gdańska, jednak po długiej walce  musiały uznać wyższość teamu ze szkoły sportowej. Pozostała już tylko walka o miejsce trzecie. Determinacja, motywacja i wola walki to cechy drużyny z Gdańska, dziewczyny w walce o brązowy medal z drużyną z I LO z Kościerzyną, pokazały, że są jedną z najlepszych drużyn na Pomorzu.

To dotychczas najlepszy wynik w historii szkoły, dziewcząt w tenisie stołowym, drużyny żeńskiej  II LO w Gdańsku. Serdecznie gratulujemy!

Drużyna chłopców: Adam Rudo I F, Miłosz Bakiera II Abis, Mateusz Bakiera III E

Drużyna dziewcząt: Zuzanna Czaja I Abis, Natalia Samulak I F, Emilia Zdrojewska II D

Opiekun: prof. Norbert Serba, prof. Joanna Bednarska