II Liceum Ogólnokształcące po raz kolejny znalazło się wśród najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce, zajmując drugie miejsce w mieście Gdańsku wśród liceów publicznych.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

Szczególne podziękowania należą się gronu pedaogicznemu oraz uczniom i ich rodzicom za wysiłek wkładany w osiągnięcie wspólnego sukcesu w tak trudnych czasach.