Pragniemy podziękować Wojskowemu Centrum Rekrutacji w Gdańsku oraz 49 Bazie Lotniczej w Pruszczu Gdańskim za przeprowadzenie zajęć ułatwiających realizację podstawy programowej przedmiotu "Edukacja dla Bezpieczeństwa".

Wszyscy uczniowie klas pierwszych II Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, wzięli udział w zajęciach teoretyczno-praktyczny. Oprócz wykładu dotyczącego ochotniczych rodzajów służby wojskowej, ze szczególnym uwzględnieniem dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej, uczniowie mieli możliwość odbycia praktycznego szkolenia strzeleckiego: nauka i kontrola celowania z broni z wykorzystaniem symulatora typu „Cyklop” oraz budowa, składania i rozkładania broni.

Szczególne podziękowania składamy pułkownikowi Grzegorzowi Pomykale (Dowódcy 49 Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim), Panu majorowi Piotrowi Makruckiemu (Szefowi Wydziału Rekrutacji i Promocji Wojskowego Centrum Rekrutacji w Gdańsku), oraz Pani porucznik Katarzynie Płonce Szefowej Sekcji Rekrutacji i Kwalifikacji Wojskowej Wojskowego Centrum Rekrutacji w Gdańsku.

Liczymy na dalszą współpracę.

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie II LO w Gdańsku.