W ubiegłym tygodniu, od czwartku do piątku uczniowie klasy IV C” uczestniczyli w warsztatach z biologii morza w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii UG w Helu. Dzięki uprzejmości Pani Justyny Kąpy i Pana Mikołaja Kossa tegoroczni maturzyści mieli okazję poznać faunę i florę Morza Bałtyckiego. Podczas warsztatów, oprócz wykładów, uczniowie wyruszyli w rejs, prowadzili badania na plaży, obserwowali trening medyczny fok. Pogłębili swoją wiedzę na temat budowy ryb poprzez ich sekcję, a także poszerzyli swoją świadomość na temat zagrożeń, jakie niosą za sobą eutrofizacja wód i zanieczyszczenie ich hałasem. Klasa wykazała się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem w trakcie niezapomnianej wycieczki.