W grudniu 2023 klasa II C uczestniczyła w międzynarodowym projekcie eTwinning , pod okiem pani Ewy Marzjan - Jeleńskiej, wraz z uczniami z niemieckiej szkoły w Neuenstadt am Kocher. Projekt zatytułowany „Natale da noi, Natale da voi, e com’è in Italia” w języku wloskim dotyczył świąt Bożego Narodzenia w Polsce, Niemczech i we Włoszech. Wraz z Niemcami mieliśmy kilka zadań do wykonania indywidualnie , lub w niewielkich grupach. Tworzyliśmy filmiki przedstawiając się po włosku, a także chmury wyrazowe złożone z włoskich słów związanych ze Świętami. Potem przygotowaliśmy slajdy opisujące różne polskie tradycje świąteczne, a uczniowie ze szkoły partnerskiej w tym czasie przygotowywali materiał o swoich tradycjach. Na końcu mieliśmy za zadanie przedstawić włoskie tradycje bożonarodzeniowe. Efektami naszej pracy dzieliliśmy sie między sobą online na platformie Komisji Europejskiej ESEP (European School Educational Platform). To było rozwijajace doświadczenie.
Życzymy wszystkim:
Buon Natale e Felice Anno Nuovo!
Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku!