Wieloletnią tradycją przedświąteczną naszej szkoły jest uczestnictwo wolontariuszy dwójkowego Szkolnego Koła Caritas w Ogólnopolskiej akcji Caritas Tak.Pomagam! (tej bożonarodzeniowej, i tej wielkanocnej). Najpierw dwu- i trzyosobowe zmiany wolontariuszy zbierają przez dwa dni żywność w supermarkecie Biedronka w Centrum Kuźniczki na ul. Wajdeloty, a następnie, w poniedziałki po akcji, wychodzimy do Centrum Wolontariatu CARITAS Archidiecezji Gdańskiej żeby posegregować i policzyć zebraną żywność. Przez nasze ręce przechodzą wtedy tony artykułów żywnościowych zebranych przez wolontariuszy z trójmiejskich Szkolnych Kół Caritas, które trafiają do ubogich potrzebujących. W tym roku było to 6478kg! Dzięki temu zdobywamy także paczki żywnościowe, które potem możemy ofiarować zaprzyjaźnionym Seniorom z Wrzeszcza Dolnego mieszkającym nieopodal szkoły :)