Dzień dobry!

W tym roku jako społeczność szkolna II LO w Gdańsku włączamy się w Szlachetną Paczkę w roli darczyńcy!
Zapraszamy po raz kolejny do wspólnego przygotowania pomocy
dla Rodziny Pani Moniki.
Szlachetna Paczka to ogólnopolski program, którego wolontariusze docierają do Rodzin i osób samotnych żyjących w trudnej, niezawinionej sytuacji.
Trudna sytuacja to nie tylko bieda materialna - to także wykluczenie społeczne, brak dostępu do specjalistycznej pomocy, poczucie osamotnienia i bezradności.
Nadchodzi taki czas w roku, w którym Rodzinom „znalezionym”
przez Paczkę będzie można realnie pomóc.
  W tym roku chcemy przygotować paczkę dla Rodziny Pani Moniki.
WSZELKIE INFORMACJE DOSTĘPNE TUTAJ:

(Link nie działa poprawnie? Skopiuj i wklej do przeglądarki)Jako darczyńcy jesteśmy zobowiązani do realizacji 3 potrzeb wskazanych jako najpilniejsze.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. 2 materace do łóżka piętrowego - rozmiar 90x200

Jeden materac jest już bardzo zużyty i nie nadaje się do dłuższego użytkowania, a drugi jest potrzebny dla najmłodszego syna Łukasza, który przeniesie się do pokoju dziecięcego. Drugiego materaca rodzina nie posiada. Dla rodziny to duży wydatek.

1. Biurko białe z szufladami - rozmiar 120cm

Trójka dzieci szkolnych nie ma warunków do odrabiania lekcji, ponieważ nie posiada miejsca odpowiedniego do nauki.

1. Żywność

Mamy jednak nadzieję, że dzięki zaangażowaniu całej społeczności – nauczycieli, rodziców, uczniów, przyjaciół II LO w Gdańsku – uda się przygotować paczkę, w której zrealizujemy większość wskazanych przez Rodzinę potrzeb.

W holu przy wejściu do szkoły od wtorku 28.11.2023 do 12.12.2023 będą stały kartony, w których można zostawić produkty z listy potrzeb.

Dnia 28.11.2023 odbył się  pierwszy kiermasz słodkości, z którego dochód przeznaczymy w całości na zakup produktów dla Rodziny Pani Moniki (stoisko przygotowane
przez uczniów klasy 2a).

11.12.2023 zapraszamy na drugi kiermasz słodkości, z którego dochód przeznaczymy w całości także na zakup produktów
dla Rodziny Pani Moniki ( stoisko przygotowane przez uczniów klasy 3a bis).