10.12.2022 roku o godzinie 8.15 wszystkie zebrane przez naszą społeczność szkolną dary zostały dostarczone do przydzielonego nam magazynu, który mieścił się w SP nr 33 w Gdańsku przy ul. Wodnika 57.

Dzięki wielkiej hojności Darczyńców w środę i czwartek uczniom klasy 2a bis udało się zapakować 19 świątecznych paczek. Ostatnia 20 została wypełniona i opakowana w piątkowy wieczór.

W sumie zgromadziliśmy blisko 150 kg darów!

Wszystkie wymienione potrzeby Rodziny (kluczowe i pozostałe) zostały spełnione, a wielu produktów na pewno starczy Rodzinie na długo.

Pamiętaliśmy także o szczególnych upominkach.

To był prawdziwy Weekend Cudów!

Dziękujemy całej społeczności szkolnej za włączenie się w akcję przygotowania "Szlachetnej Paczki".

Razem pomnożyliśmy dobro.

Drogi Darczyńco, Droga Darczyńczyni,

dobro to wynik dzielenia! Weekend Cudów dowiódł tego z pełną mocą! Dziękujemy, że razem z nami zmieniasz historie Rodzin — dzieląc się czasem, uważnością i materialną pomocą.

Szlachetna Paczka to pomoc, która wynika z chęci dzielenia się z drugim człowiekiem. Ta chęć jest w nas zakorzeniona tak głęboko, że nawet mając niewiele, potrafimy dostrzec kogoś, kto ma mniej i mu pomóc. Dzięki Tobie i Twoim bliskim, osoby w trudnej sytuacji wiedzą, że jest ktoś, kto ich dostrzegł i w nich wierzy. To pomoc, która przegania z ich codzienności bieżące troski, daje siłę do zmian.

Teraz czas na prezent dla Ciebie.

Zapraszamy do przeczytania wrażeń Rodziny Pani Natashy i Wolontariusza z Weekendu Cudów, w trakcie którego Twoja paczka dotarła do Rodziny.

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Rodzina była zszokowana ilością przywiezionych paczek. Gdy wolontariusze wnosili i układali na łóżku i podłodze paczki, pani Kristina trzymająca na rękach Yulie zaczęła płakać z wdzięczności.Mały Dmytro razem z mamą Natashą rozpakowywali wszystkie paczki i dokładnie oglądali ich zawartość.Cieszyli się ze wszystkich rzeczy, kiedy Dmytro zobaczył ręcznik z pokemonem zaczął z nim biegać po całym pokoju i wszystkim pokazywać. Na widok pluszaka Pikachu zaczął skakać z radości.Pani Natasha pokazywała pani Kristinie wyjmowane z paczek kolorowe ubrania i obydwie się nimi zachwycały.

Słowo od Rodziny

Serdecznie dziękujemy za wszystkie dary.

Słowo od Wolontariusza

Ze swojej strony bardzo dziękuję za Państwa chęć niesienia pomocy innym. Dziękuję za współpracę, jest mi niezmiernie miło widzieć radość rodziny otwierającej paczki z tak wieloma przydatnymi rzeczami.Korzystając z okazji, życzę zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

To wszystko wydarzyło się dzięki Tobie i Twojemu zaangażowaniu w Szlachetną Paczkę. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie, będzie tylko mniej.

Dziękujemy, że jesteś z nami!Zespół Szlachetnej Paczki

PS W przypadku pytań lub wątpliwości możesz także skontaktować się z nami e-mailowo, wysyłając wiadomość na adres: darczynca@wiosna.org.pl

Jeśli masz pytania związane z przekazaniem paczki Rodzinie – skontaktuj się z Wolontariuszem opiekującym się Rodziną.