21 listopada w naszej szkole odbył się Konkurs poezji Jacka Kaczmarskiego, w którym wzięli udział uczniowie recytujący oraz śpiewający utwory naszego barda. Uczestnicy bardzo dojrzale interpretowali utwory, a publiczność w skupieniu zapoznała się z życiem i twórczością Jacka Kaczmarskiego. Podczas konkursu pojawiły się momenty spontaniczne takie jak dołączenie osoby z publiczności do uczestników konkursu, czy wspólne śpiewanie podczas narad jury. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, a zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy II LO oraz Kino Helios. Z naszymi zwycięzcami spotkamy się ponownie podczas kolejnego - międzyszkolnego etapu konkursu już w marcu 2020r.
Nagrodzeni uczniowie:
Kategoria śpiew:
1 miejsce Szymon Dardziński z klasy 1c
2 miejsce Natalia Olechnowicz z klasy 1 b bis
3 miejsce Melania Cynke z klasy 3c
wyróżnienie Antoni Sarad z klasy 1f bis
Kategoria recytacja:
1 miejsce Julian Pawłowski z klasy 1 c bis
PUBLICZNOŚĆ nagrodziła Natalię Olechnowicz nagroda publiczności.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i bardzo dziękujemy za zaangażowanie.
Organizatorzy: zespół biblioteki szkolnej - Renata Kondratiuk, Beata Popek.