Reprezentacje Szkoły Gortata ze złotymi medalami w tenisie stołowym

15 listopada br. Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby gościło na swoim obiekcie  uczestników drużynowego turnieju tenisa stołowego o Mistrzostwo Gdańska. Rozgrywki tenisa stołowego wchodzą w skład całorocznej rywalizacji szkół tzw. Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Na starcie turnieju stanęło 16 drużyn żeńskich, oraz 19 męskich reprezentacji.

W pierwszej fazie zespoły zostały podzielone na grupy, aby podczas tej rywalizacji w pojedynkach „każdy z każdym” wyłonić najlepsze drużyny. W drugim etapie zespoły szkolne tworzące pary ćwierćfinałowe miały zagrać o wejście do finałowej „czwórki” turnieju. Wśród dziewcząt ta sztuka udała się następującym reprezentacjom: II LO, III LO, XIV LO, SMS Marcina Gortata. U chłopców, do finałowej rozgrywki awansowali uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcące Marcina Gortata, II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Energetycznych, oraz Szkoły Okrętowe i Techniczne „Conradinum”.

W dalszym etapie drużyny zagrały pojedynki półfinałowe pozwalające zwycięzcom powalczyć o złote medale Mistrzostw Gdańska. Bezkonkurencyjne w swoich kategoriach okazały się obie reprezentacje Szkoły Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcące Marcina Gortata. Najpierw dziewczęta tej szkoły ograły II Liceum Ogólnokształcącego, a chwile później męska reprezentacja, nie dała szans swoim rywalom, którzy  również reprezentowali II LO. Brązowe medale w kategorii dziewcząt wywalczyły uczennice XIV Liceum Ogólnokształcącego. W kategorii chłopców na najniższym stopniu podium znaleźli się reprezentanci Zespołu Szkół Energetycznych.

Po zakończonej rywalizacji na finalistów oczekiwały nagrody. Przedstawiciel Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego uhonorował czołowe czwórki pucharami, medalami i pamiątkowymi dyplomami. Oczywiście nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za liczny udział w turnieju. Podziękowania kierujemy także do Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby za sprawne przeprowadzenie zawodów i udostępnienie obiektu.

A już w najbliższy piątek ponownie zapraszamy do centrum na Mistrzostwa Gdańska w kategorii Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Klasyfikacja dziewcząt:

1 miejsce Szkoła Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcące Marcina Gortata

2 miejsce II Liceum Ogólnokształcące

3 miejsce XIV Liceum Ogólnokształcące

4 miejsce III Liceum Ogólnokształcące

5 – 8 miejsce: XXI Liceum Ogólnokształcące, XV Liceum Ogólnokształcące, XIX Liceum Ogólnokształcące, XX Liceum Ogólnokształcące. 9 - 12 miejsce: Zespół Szkół Łączności, V Liceum Ogólnokształcące, IX LO , Zespół Szkół Kreowania Wizerunku. 13 - 16 miejsce: XXIII, Szkoły Ekonomiczno – Handlowe, Zespół Szkół Morskich, IV

Klasyfikacja chłopców:

1 miejsce Szkoła Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcące Marcina Gortata

2 miejsce II Liceum Ogólnokształcące

3 miejsce Zespół Szkół Energetycznych

4 miejsce SOIT Conradinum

5 – 8 miejsce: XXVI Liceum Ogólnokształcące, III Liceum Ogólnokształcące, Gdańskie liceum Ogólnokształcące, XIV Liceum Ogólnokształcące. 9 - 19 miejsce: Gdańskie Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Kreowania Wizerunku,, Szkoły Ekonomiczno – Handlowe, XIX Liceum Ogólnokształcące, XXIII Liceum Ogólnokształcące, IX Liceum Ogólnokształcące, V Liceum Ogólnokształcące, XV Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Morskich, Zespół Szkół Łączności.

źródło: https://www.gokf.gda.pl/Home/News/571