Szanowni Państwo - w imieniu Fundacji Educhallenge oraz Wydziału Rozwoju Społecznego zapraszmy na spotkanie - szczegółowe informacje są poniżej.

Drodzy Rodzice,

Kolejne spotkanie Sieci Rodziców przed nami. Odbędzie się ono 7 października o godzinie 17.00 w II Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku (ul. Pestalozziego 9).
Tematem tego spotkania będzie kontynuacja podjętego już przed wakacjami tematu odnośnie edukacji włączającej dzieci z niepełnosprawnościami, ale również z różnymi trudnościami (dysleksja, dysgrafia, zachowania agresywne itp.). Przyjrzymy się również, jak możemy wesprzeć dziecko, w relacjach z dziećmi np. z Zespołem Aspergera. Spotkanie będzie miało charakter panelu dyskusyjnego z ekspertami: 
- diagnostą z poradni psychologiczno-pedagogicznej, 
- pedagogiem specjalnym, 
- psychologiem szkolnym, 
- przedstawicielem Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta Gdańsk. 
Będziemy szukać odpowiedzi m.in. na pytania: 
- kiedy, w jakich przypadkach warto się zgłosić do poradni psychologiczno-pedagogicznej? 
- jakie sygnały ze strony dziecka powinny nas skłonić do podjęcia diagnozy w kierunku m.in. dysleksji, spektrum autyzmu itp.?
- na co może liczyć rodzic w ramach świadczeń społecznych w omawianym przez nas obszarze?
- jak wspierać dzieci w relacjach z dziećmi z autyzmem, zespołem Aspergera, niepełnosprawnościami?
Dodatkowe pytania będzie można zadawać na bieżąco, ale zachęcam również Państwa do przesyłania tych pytań w odpowiedzi na tego maila. Pozwoli to naszym ekspertom lepiej przygotować się do spotkania.
Bardzo proszę również o potwierdzenie swojej obecności na spotkaniu pod adresem: educhallenge.info@gmail.com.