Siatkarze II LO Mistrzami Gdańska

Zakończyły się zmagania męskich drużyn w Mistrzostwach Gdańska w Piłce Siatkowej rozgrywanych w ramach Licealiady. Do tegorocznej edycji rozgrywek przystąpiło 18 drużyn. W eliminacjach grupowych, a następnie ćwierćfinałowych wyłoniono czołową „szóstkę”. Turniej finałowy rozegrano 10 marca w Hali Miejskiej Gdańskiego Ośrodka Sportu. Do siatkarskiej rywalizacji stanęli reprezentanci II Liceum Ogólnokształcącego, IX Liceum Ogólnokształcącego, XV Liceum Ogólnokształcącego, XIX Liceum Ogólnokształcącego, XXI Liceum Ogólnokształcącego oraz Gdańskiego Liceum Autonomicznego. W rozgrywkach finałowych nasi uczniowie rozegrali trzy mecze. W pierwszej fazie turnieju z reprezentacją XIX LO oraz IX LO. Zwycięstwo zapewniło nam walkę o złote medale. Po drugiej stronie siatki, podobnie jak w roku ubiegłym, stanęli reprezentanci XXI LO. Rywalizacja była zacięta, ostatecznie złote medale zawisły na piersiach uczniów II Liceum. Uroczystego wręczenia trofeów sportowych dokonali przedstawiciele Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego.

Reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego wystąpiła w następującym składzie: Antoni Aleksandrowicz, Wiktor Aszyk, Mateusz Cencelek, Paweł Jasnoch, Kosma Jezionek, Szymon Marciniak, Jędrzej Migas, Miłosz Sandach, Tymon Sowański, Jan Stadnicki, Adam Wyrzykowski.

Trener: Wioletta Bejger

Dziękujemy za doping klasie IA oraz wsparcie nauczycieli wychowania fizycznego.

Kolejne sportowe zmagania jeszcze w tym miesiącu, przed nami finał wojewódzki (28 marca w Starogardzie Gdańskim).