Uczeń naszej szkoły Mateusz Kruszczyński brał udział w rejsie edukacyjnym.
Rejs zorganizowany z programu Zdolni z Pomorza miał miejsce w dniach 29 marca - 6 kwietnia 2024 roku. Był on nagrodą za zwycięstwo w konkursie polegającym na utworzeniu krótkiego filmu o pasjach i życiu osób związanych z morzem. Wygrana wyprawa rozpoczęła się w Gdańsku, z którego wyruszono autokarem do portu w Imperii. Następnie po zaokrętowaniu i przeszkoleniu z zasad bezpieczeństwa, oraz podzieleniu wszystkich w 10 osobowe wachty barkentyna STS Pogoria wyruszyła również w rejs po basenie Morza Śródziemnego. Pogoda sprzyjała, choć sięgające 11 stopni w skali Beauforta wiatry zdecydowanie były wymagające. Na trasie rejsu zwiedzano Ajaccio, Calvi, Santa Margherita Ligure oraz Genuę i uczestnicy rejsu zdobyli wiele doświadczeń z zakresu pracy i obsługi żaglowca. Po ciężkim tygodniu zmagań z morzem, czas na powrót do Gdańska autokarem z bagażem przyjaźni i doświadczeń na długie lata.