Szanowni Państwo

Serdecznie zapraszam do głosowania w Budżecie Obywatelskim 2021 - na projekt nr 6 w Dzielnicy Wrzeszcz Dolny - Ścieżka Zdrowia czyli zadbaj o siebie w Dolnym Wrzeszczu.

Oto link https://gdansk.zetwibo.pl/voting/info

Do głosowanie uprawnieni są dorośli oraz dzieci i młodzież.

Dotychczas dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu wygraliśmy dwa projekty - Boisko dla Dolnego Wrzeszcza oraz Zielone Tarasy. Boisko jest już prawie gotowe, a Zielone Tarasy właśnie w fazie realizacji. 

W ramach projektu Ścieżka Zdrowia - powstanie bieżnia do boiska, które już jest wybudowane na terenie naszej szkoły, a do tego ścieżka zdrowia wokół terenu zielonego naszej szkoły z urządzeniami, które pozwolą uczniom oraz mieszkańcom na wsparcie aktywności fizycznej.

Siedzący tryb życia wywiera na naszym zdrowiu coraz bardziej negatywne skutki. Warto przekonać sie do aktywności fizycznej, zwłaszcza na zewnątrz, wśród zieleni na świeżym powietrzu i bez potrzeby dodatkowej opłaty.
W ramach projektu przewidywana jest bieżnia - II etap budowy boiska dla Dolnego Wrzeszcza - kontynuacja projektu Budżetu Obywatelskiego z 2019 roku oraz zestaw urządzeń umożliwiający aktywne spędzenie treningu na świeżym powietrzu poprzez wykonywanie treningu siłowego opartego o ćwiczenia z wykorzystaniem masy własnego ciała. Kalistenika ma pozytywny wpływ na ciało człowieka, kształtuje mięśnie, równowagę, zwinność i koordynację.
Dbanie o zdrowie fizyczne to nieodzowny element naszego dobrostanu - warto więc połączyć przebywanie na świeżym powietrzu, także z rodziną czy znajomymi jednocześnie ciesząc się poprawą kondycji fizycznej.

Serdecznie zapraszamy do głosowania :)