Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie
Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem próbnego egzaminu maturalnego ustalonym przez Centralną Komisję Edukacyjną uprzejmie informujemy, że każdy z uczniów klas maturalnych ma możliwość przystąpienia do takiej próby w dniach 2-8 kwietnia 2020.
Szczegółowy harmonogram terminów znajduje się na stronie CKE oraz na stronie naszej szkoły www.lo2.edu.gdansk.pl w zakładce Dla uczniów - Matura 2020
 Wskazane jest, aby uczniowie 
– po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE 
– rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie, np.
 w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów, numerując kolejno rozwiązywane zadania;  na wydruku – jeśli uczeń dysponuje w domu drukarką; 
 na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania. 
Uczniowie mogą przesłać swoje rozwiązania do nauczycieli (np. emailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć/skanów poszczególnych kartek rozwiązań), którzy – korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań – będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać uczniom informację zwrotną, np. 
 w postaci krótkiego komentarza w e-mailu; 
 podczas spotkania on-line – indywidualnego albo z grupą; 
 w postaci komentarzy w pliku, jeżeli uczeń przesłał odpowiedzi w pliku edytowalnym. 
lub poczekać na oficjalne ogłoszenie modelu odpowiedzi w dniu 15 kwietnia 2020.
Życzymy powodzenia :)