Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Przed nami kolejny etap zawieszenia zajęć dydaktycznych w szkołach związanych z epidemią COVID-19. Od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r. będziemy realizować nowe zadania- inne sposoby kształcenia.

Z dniem 25 marca 2020 obowiązuje nas Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2020 (poz 530) i z dnia 20 marca 2020 (poz 493).

We wskazanych przepisach dopuszcza się prowadzenie zajęć w formie zdalnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 

Zachęcamy do zalogowania uczniów na platformie GPE – potrzebny jest do tego osobny adres e-mail ucznia (inny niż rodzica), następnie należy postępować zgodnie z instrukcjami, które są dostępne na stronie internetowej szkoły („Instrukcja aktywacji – przywracania konta”), oraz filmów instruktażowych dotyczących korzystania z aplikacji TEAMS dostępnych pod linkiem:  https://www.youtube.com/channel/UCfPjQ0Vl1RD2IpNHiLvVDWg.

 

W plikach znajdziecie Państwo zasady nauczania zdalnego, formy komunikacji, konsultacji oraz monitorowania postępów ucznia.

 

Dbajmy przede wszystkim o relacje, proszę być w stałym kontakcie z wychowawcami Stosujmy się do zaleceń #zostanwdomu, dbajmy o zdrowie.

Pamiętajmy wszyscy, że nasze zdrowie i zdrowie uczniów dzieci jest ważniejsze niż dostęp do Internetu, wykonane zadania czy wyniki w nauce. Uczniowie nie będą pamiętać, co przerabiali podczas kwarantanny, ale emocje, z jakimi musieli sobie radzić zostaną z nimi na długo. Stąd wspólnie starajmy się dbać o równowagę wysiłku umysłowego, fizycznego, snu i prawidłowego żywienia. Polecamy Państwa uwadze ćwiczenia, jakie przekazują nauczyciele wychowania fizycznego w celu utrzymania dobrej formy fizycznej, w ramach naszych domowych możliwości.

Stosujmy się do zaleceń #zostanwdomu, dbajmy o zdrowie.