Gratulujemy Julii Kloskowskiej, Małgosi Laskowskiej, Hubertowi Szczepańskiemu, Mikołajowi Biegale oraz Maksowi Kapuścińskiemu przejścia do kolejnego etapu olimpiady Zwolnienie Z Teorii  

Przed nimi stoją nowe wyzwania i ekscytująca przygoda, którą jest realizacja własnego projektu społecznego. Jeśli ukończą swój projekt w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, otrzymają tytuły finalistów oraz międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami wydany przez PMI ATP.

Praca nad projektem zaczęła się od przeprowadzenia ankiety sprawdzającej stan wiedzy społeczeństwa na ten temat i wyniki były szokujące. Okazało się, że wiedza ludzi to jedynie wierzchołek góry lodowej faktycznego problemu, a to prowadzi do jego trywializacji, nawarstwiania stereotypów i umacniania symbolicznej „ściany”. Jeżeli to się nie zmieni, to osobom niepełnosprawnym intelektualnie dalej będzie trudno zasymilować się ze światem.

Stąd pomysł, aby to zmienić. Nasi uczniowie podjęli się niełatwego zadania, aby przybliżyć wiedzę o niepełnosprawności oraz zmienić nastawienie do osób z niepełnosprawnością.

Swoje działania zaplanowali i opisali a potem zgłosili do programu Zwolnieni z Teorii.

Ich projekt nosi nazwę: TACY SAMI A ŚCIANA MIĘDZY NAMI

Trzymamy Kciuki i wierzymy w powodzenie ich projektu.