21 kwietnia na pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Chałubińskiego 13 odbyły się kolejne zawody sportowe z cyklu Licealiada. W wyścigach Smoczych Łodzi na Basenie wzięło udział pięć osad żeńskich i pięć męskich z gdańskich szkół ponadpodstawowych. Na odprawie nauczycieli ustalono zasady rywalizacji. Każda drużyna w pierwszej fazie ścigała się systemem „każdy z każdym”. Reprezentantki naszej szkoły stawiły czoła załodze z VI LO, XIX LO, V LO oraz VIII LO. W wyniku tych potyczek uplasowałyśmy się na trzeciej pozycji. O wejście do finału walczyłyśmy z koleżankami za ceglanej ściany, zaś o brąz wygrałyśmy pojedynek z uczennicami V LO. Kolejność końcowa osad żeńskich:

I miejsce VI LO

II miejsce XIX LO

III miejsce II LO

IV miejsce V LO

V miejsce VIII LO

Trzecie miejsce na podium wywalczyły: Natalia Atamańczuk, Magdalena Jung, Lena Kurkowska, Małgorzata Laskowska, Anna Sawicka, Kornelia Stencel, Mariola Wittig, Barbara Wolanin.

Naprzemiennie odbywały się wyścigi osad męskich. „Dwójkowicze” od początku dobrze radzili sobie na łodzi, przegrywając tylko jeden wyścig w pierwszej fazie rozgrywek. O wejście do finału rywalizowaliśmy z reprezentantami V LO, zaś Mistrzostwo Gdańska zapewniliśmy sobie pokonując uczniów XIX LO. Końcowa kolejność osad męskich przedstawia się następująco:

I miejsce II LO

II miejsce XIX LO

III miejsce V LO

IV miejsce Zespół Szkół Morskich

V miejsce XV LO

Mistrzowie Gdańska wystąpili w składzie: Maksym Matczak, Dawid Mikuła, Filip Olechnowicz, Jan Pawłowicz, Miłosz Sandach, Hubert Szczepański, Ignacy Uruski, Szymon Zunek.

Dziękujemy za zaangażowanie, liczymy na równie udany start za rok.

Nauczycielki wychowania fizycznego: Joanna Bednarska, Wioletta Bejger