Zachęcamy do udziału w grze miejskiej "kierunek Europa"

Komisji Europejska Przedstawicielstwa w Warszawie i Wrocławiu przekazuję zaproszenie na przygodową, europejską i w pełni bezpieczną grę miejską pt.: „KIERUNEK- EUROPA", którą wieńczymy tegoroczne obchody Dnia Europy.  Wyjątkowa rozgrywka odbędzie się równolegle w czterech miastach –Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku w sobotę 12. czerwca br. w godzinach 10.30 – 15.00.

Tematyka Gry

Tematyka gry nawiązuje do obecnych priorytetów Komisji Europejskiej jak również do Europejskiego Roku Kolei. Każdy punkt w grze, na którym czeka na graczy animator, będzie „stacją" kolejową. Gracze realizują zadanie nawiązujące do jej nazwy. Teren rozgrywki obejmie ścisłe centrum danego miasta. Uczestnicy gry będą musieli m.in. odnaleźć miejsce ukrycia kolejnych „stacji" i prowadzących je animatorów. Udział w grze jest bezpłatny.  Gra jest zespołowa. Każdy zespół/drużyna składa się z minimum 2 a maksymalnie z 4 osób.

Każdy uczestnik już za sam udział w grze, otrzyma pakiet gadżetów, a na najlepsze drużyny czekają atrakcyjne nagrody – smartwatche, radia internetowe, aparaty instax oraz dodatkowe upominki.

Jak zapisać drużynę?

Zgłoszenie powinno zawierać następujące dane wszystkich osób wchodzących w skład drużyny: imiona i nazwiska uczestników, jeden numer telefonu kontaktowego, datę urodzenia wszystkich członków drużyny. Na zgłoszenia drużyn czekamy od 31.05.2021r. godz. 8.00 do 10.06.2021r. godz. 23.59 lub do wyczerpania liczby miejsc w grze (maksymalnie 45 drużyn, nie więcej niż 175 osób łącznie na 1 miasto).Minimalny wiek uczestników gry to 8 lat. Dzieci poniżej 8. roku życia nie są uczestnikami gry, ale mogą towarzyszyć rodzicom w czasie jej trwania, pod warunkiem stosowania się takiej drużyny do obowiązujących na danym terenie obostrzeń epidemicznych. Przynajmniej 1 osoba w każdej drużynie, zarejestrowanej w grze, musi być pełnoletnia. Osoba pełnoletnia w danej drużynie jest kapitanem drużyny.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres e-mail:

·         dla Gdańska: gdansk@kierunek-europa.pl;

·         dla Krakowa: krakow@kierunek-europa.pl;

·         dla Warszawy: warszawa@kierunek-europa.pl;

·         dla Wrocławia: wroclaw@kierunek-europa.pl;

Odbiór kart do gry przez zarejestrowane drużyny będzie możliwy od godz. 9.30-10.20 w Punkcie Startowym gry. Jego lokalizacja w każdym mieście podana jest na profilach FB (linki poniżej).

Grupy Szkolne

W przypadku szkolnych grup zorganizowanych, w skład których wchodzą osoby niepełnoletnie, istnieje możliwość zgłoszenia jednego opiekuna – nauczyciela lub rodzica - jako kapitana kilku drużyn. W tym przypadku osoba opiekuna nie wlicza się do maksymalnie czteroosobowego składu drużyny i nie musi brać udziału w grze razem z drużyną, musi jednak pojawić się z grupą na starcie gry. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączonym regulaminie gry.

Regulamin gry oraz więcej informacji znajdą Państwo na stronie Przedstawicielstwa KE W Polsce pod linkiem tutaj.

Wszelkie pytania związane z grą należy kierować na adres: biuro@exploring.pl

Zapraszamy także na stronę wydarzenia na portalu Facebook, gdzie można znaleźć więcej informacji:

Gdańsk: https://www.facebook.com/events/162745665806213/

Kraków: https://www.facebook.com/events/378601366841441/

Warszawa: https://www.facebook.com/events/522671935411351/

Wrocław: https://www.facebook.com/events/907704416717572/

Partnerami wydarzenia są Biura Parlamentu Europejskiego w Warszawie i we Wrocławiu.