W dniu 8 maja 2024 odbyła się gala wręczenia zaświadczeń dla Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2023/2024, Pana Grzegorza Krygera.

Nasza szkoła jest organizatorem Konkursu Języka Angielskiego od roku 2018. W tym czasie do konkursu przystąpiło kilkanaście tysięcy uczestników i uczestniczek, którzy rywalizowali na trzech stopniach konkursu: szkolnym rejonowym i wojewódzkim. W bieżącym roku szkolnym do konkursu przystąpiło 4948 uczniów i uczennic, z czego po trzech stopniach konkursu przyznano 31 tytułów laureata i 126 finalisty. W tym roku szkolny Wojewódzka Komisja Konkursowa w II LO zakończyła swoją pracę i nie planuje podejmowania organizacji kolejnych edycji konkursu. Tym samym dziękujemy serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym w organizację konkursu w komisjach rejonowych i w komisji wojewódzkiej za współpracę przy prowadzeniu 8 edycji konkursu. Szczególne podziękowania dla Pani Moniki Wójtowicz i Ewy Mroczki-Nowickiej za aktywny udział w tworzeniu testów i weryfikowaniu prac konkursowych.