Dnia 13 listopada 2019 r. w naszej szkole odbyła się gala podsumowująca kolejną edycję dwójkowego konkursu teledysków. Konkurs ten jest naszą szkolną tradycją - co roku klasy rozpoczynające naukę w naszej szkole mają za zadanie wyprodukowanie teledysku do wcześniej wylosowanej piosenki. Tegoroczną edycję - wyjątkową, bo obejmującą aż dwa roczniki uczniów - organizowali zeszłoroczni zwycięzcy rywalizacji, klasa 2B.

Na gali mieliśmy szansę zebrać się razem z uczestnikami konkursu i wspólnie obejrzeć wszystkie teledyski. Zostały one zaprezentowane przez naszą niezastąpioną kadrę nauczycielską i dyrektorską w kolejności według zajętych w konkursie miejsc - od ostatniego do pierwszego. Na sam koniec zwycięska klasa została zaproszona na scenę, aby móc odebrać należną im nagrodę i wspólnie świętować swój sukces.

Aby upewnić się, że każdy teledysk został dokładnie przeanalizowany, przy ich ocenie brane były pod uwagę m.in. kreatywność, zintegrowanie klasy, montaż oraz subiektywne odczucia i opinie. Wybór zwycięskiego teledysku nie był jednak prosty - tegoroczne „pierwszaki“ spisały się świetnie i zaskoczyły jury swoją pomysłowością, interpretacją zadania i umiejętnościami technicznymi. Walka o wygraną toczyła się - dosłownie - do ostatniego punkciku, gdyż po pierwszym głosowaniu okazało się, że pierwsze miejsce zajęły ex aequo dwie klasy. Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden, dlatego też po drugim głosowaniu nagrodę za najlepszy teledysk otrzymała klasa 1F ze swoją interpretacją piosenki „Facet to świnia“ zespołu Big Cyc. Jury w postaci uczniów klasy 2B doceniło nietuzinkowość filmu oraz lekkie i humorystyczne podejście zwycięskiej klasy do powierzonego im zadania. Nie bez znaczenia były też ciekawe triki montażowe użyte w teledysku, które sprawiły, że to właśnie ten teledysk najbardziej zapadał w pamięć.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu - w szczególności zwycięskiej klasie 1F, z całego serca dziękujemy za liczne przybycie na galę i pomoc w jej organizacji oraz życzymy powodzenia przyszłorocznym uczestnikom konkursu!