W imieniu Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce oraz American Councils for International Education przekazujemy uczniom informację o możliwości udziału w Programie FLEX w roku szkolnym 2021/2022. Program skierowany jest do uczniów klas pierwszych i drugich liceum/technikum zainteresowanych możliwością nauki w amerykańskiej szkole średniej.

 

Program FLEX (Future Leaders Exchange Program) został zatwierdzony przez Kongres Stanów Zjednoczonych w 1992. Jest on całorocznym, w pełni finansowanym przez Departament Stanu USA programem wymiany uczniów szkół średnich, którzy wyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych na cały rok szkolny. Od 28 lat w programie FLEX uczestniczyło ponad 28 000 uczniów ze szkół średnich z Europy, Eurazji oraz Azji Środkowej. Celem programu jest promowanie wzajemnego szacunku i zrozumienia pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych a mieszkańcami określonych krajów.

FLEX PROGRAM 2021/2022

Program FLEX jest finansowany przez Departament Stanu USA. Umożliwia polskim uczniom naukę w amerykańskiej szkole średniej w roku szkolnym 2021/2022. Będą oni goszczeni przez amerykańskie rodziny, dzięki czemu lepiej poznają kulturę tego kraju.

 

WYMOGI UCZESTNICTWA

Do udziału w programie zapraszamy wszystkich uczniów, którzy:
• mają polskie obywatelstwo;
• urodzili się między 15.07.2003 a 15.07.2006;
• uczą się aktualnie w 1 lub 2 klasie liceum/technikum;
• znają j. angielski w stopniu komunikatywnym;
• spełniają wymogi dot. uzyskania wizy USA (J-1) oraz nie spędzili więcej niż 90 dni w ciągu ostatnich 5 lat w USA

Wyślij aplikację do 15 października 2020.

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas!

FLEX.PL@AMERICANCOUNCILS.ORG