Klasy: 1b i 3b miały dziś lekcje polskiego na wystawie Beksińskiego w Teatrze Szekspirowskim. Przez 3 godziny uczniowie i uczennice obcowali z dziełami Beksińskiego i rozwiązywali zadania w grupach, aby potem je zaprezentować na forum. M.in. mieli rozważyć problem, odwołując się do życia i twórczości artysty: Beksiński - fanatyk, fantasta czy magik? Padło tu mnóstwo ciekawych argumentów i wypowiedzi. Wśród zadań była też zagadka: Który obraz - z obecnych na wystawie- zawiesiłaby w swoim pokoju Wasza polonistka? I większość zgadła Trzecie zadanie było zróżnicowane i każdy zespół miał inne zadanie, wynikające z podstawy programowej. Dotyczyło ono wykorzystania wybranego dzieła Beksińskiego do tematu wypowiedzi ustnej opartej na motywach literackich takich jak: samotność, cierpienie, fatum, zagłada, vanitas, theatrum mundi… Uczniowie i uczennice zachwyceni twórczością Zdzisława Beksińskiego.