Przejdź do treści

logo_szkoly.png

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GDAŃSKU
im. dr. Władysława Pniewskiego

Konkursy wojewódzkie

Etap wojewódzki Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych od klasy 4 odbędzie się w dniu 13 lutego 2020 o godz. 12.00 w siedzibie Wojewódzkiej Komisji Konkursowej, ul. Pestalozziego 7/9 w Gdańsku.

Proszę zabrać ze sobą legitymację szkolną lub innych dokument tożsamości ze zdjęciem, czarny/niebieski długopis nieścieralny i przybyć do siedziby WKK o godz. 11.30 w celu rejestracji obecności.

Aktualna lista uczestników, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego po rozpatrzonych odwołaniach została zamieszczona w zakładce 'dla ucznia' - pliki.

Lista uczestników etapu wojewódzkiego konkursu języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych od klasy IV

W sprawie wglądów do pracy uczestników, którzy nie zostali zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego należy kontaktować się z komisjami rejonowymi.

Etap wojewódzki konkursu w dniu 13 lutego 2020 o godz. 12.00 w siedzibie Komisji Wojewódzkiej - II Liceum Ogólnokształcące im. dr. W. Pniewskiego ul. Pestalozziego 7/9, 80-445 Gdańsk

czytaj dalej

FIZYKA - Etap wojewódzki, lista osób zakwalifikowanych.

Do pobrania plik w formacie .pdf

W sprawie wglądów do prac prosimy o kontakt:
Przewodniczący WKK Mariusz Michalik
czytaj dalej

XIII OLIMPIADA WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

Temat tegorocznej edycji to „Pomorscy rowerzyści”
Konkurs składa się z 3 etapów.
W I etapie uczestnicy rozwiązują test jednokrotnego wyboru.
W II etapie uczestnicy rozwiązują test wielokrotnego wyboru.
Zadaniem uczestników w III etapie będzie zdiagnozowanie najważniejszych problemów dotyczących bezpieczeństwa rowerzystów w swoim mieście i zaproponowanie rozwiązań w formie autorskiego projektu.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Zgłoszenia przyjmuję do dnia 9 stycznia 2020 r. Najlepiej e-mail na GPE.
Olga Zaczeniuk

czytaj dalej

Wyniki etapu rejonowego konkursu wojewódzkiego z j. angielskiego

06.12.2019 Aktualności Konkursy

Lista uczestników zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych od klasy 4 zostanie opublikowana do godz 20.00 w dniu 10 grudnia 2019.

W sprawie wglądów do prac uczestników, którzy nie zostaną zakwalifikowani należy kontaktować się z komisjami rejonowymi.

czytaj dalej

Konkurs kwalifikacyjny do reprezentacji szkoły na mecze matematyczne.

Dla wszystkich zainteresowanych matematyką!!!

Dnia 5 grudnia 2019 (czwartek), o godzinie 13:10, w sali nr 110 odbędzie się konkurs kwalifikacyjny, do reprezentacji szkoły na mecze matematyczne. Zapraszam wszystkich chętnych. Czas trwania konkursu 60 minut.

Grzegorz Kulicki

czytaj dalej

Pytania konkursowe - fizyka - etap rejonowy

Pytania konkursowe - fizyka - etap rejonowy

czytaj dalej
SZKOLNY KONKURS POEZJI JACKA KACZMARSKIEGO

SZKOLNY KONKURS POEZJI JACKA KACZMARSKIEGO

21 listopada w naszej szkole odbył się Konkurs poezji Jacka Kaczmarskiego, w którym wzięli udział uczniowie recytujący oraz śpiewający utwory naszego barda. Uczestnicy bardzo dojrzale interpretowali utwory, a publiczność w skupieniu zapoznała się z życiem i twórczością Jacka Kaczmarskiego. Podczas konkursu pojawiły się momenty spontaniczne takie jak dołączenie osoby z publiczności do uczestników konkursu, czy wspólne śpiewanie podczas narad jury. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, a zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy II LO oraz Kino Helios. Z naszymi zwycięzcami spotkamy się ponownie podczas kolejnego - międzyszkolnego etapu konkursu już w marcu 2020r.
Nagrodzeni uczniowie:
Kategoria śpiew:
1 miejsce Szymon Dardziński z klasy 1c
2 miejsce Natalia Olechnowicz z klasy 1 b bis
3 miejsce Melania Cynke z klasy 3c
wyróżnienie Antoni Sarad z klasy 1f bis
Kategoria recytacja:
1 miejsce Julian Pawłowski z klasy 1 c bis
PUBLICZNOŚĆ nagrodziła Natalię Olechnowicz nagroda publiczności.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i bardzo dziękujemy za zaangażowanie.
Organizatorzy: zespół biblioteki szkolnej - Renata Kondratiuk, Beata Popek.
czytaj dalej
RUSZYŁA AKCJA CZYTELNICZA CZYTAJ.PL "Upoluj swoją książkę"

RUSZYŁA AKCJA CZYTELNICZA CZYTAJ.PL "Upoluj swoją książkę"

Dzięki plakatom rozwieszonym w widocznych punktach w szkole (m.in. na drzwiach szkolnej biblioteki) możecie bezpłatnie przeczytać lub wysłuchać 12 książek. Wystarczy pobrać aplikację woblink.com, a następnie zeskanować kod QR widniejący na plakacie. Możecie zaprosić 5 znajomych do tej czytelniczej zabawy i cieszyć się bogactwem książek do końca listopada.
Jednym z elementów kampanii jest nakręcenie krótkiego spotu promującego czytelnictwo - wszystkich zainteresowanych zapraszamy do biblioteki, ponieważ czasu pozostało niewiele.
Więcej informacji o tegorocznych książkach oraz o idei samej akcji przeczytacie na:
czytaj dalej

Wykaz komisji rejonowych

30.10.2019 Aktualności Konkursy

 W związku z zapytaniami publikujemy aktualną listę komisji rejonowych w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych od klasy 4.

W dniu 1.11.19 na stronach internetowych komisji rejonowych znajdą się listy uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego konkursu.

czytaj dalej
II LO kontynuuje swoje recytatorskie tradycje

II LO kontynuuje swoje recytatorskie tradycje

Podczas finału XV edycji konkursu poezji K.I. Gałczyńskiego "Kochajcie wróbelka" nasze uczennice z wielkim kunsztem zaprezentowały swoje umiejętności nie tylko recytatorskie, ale i aktorskie. Matylda z klasy 1c bezapelacyjnie wygrała konkurs w kategorii szkół ponadpodstawowych, a Zuzia z klasy 1c bis otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy dziewczyny!

czytaj dalej
KONKURS NA FILMIK PROMUJĄCY BIBLIOTEKĘ!

KONKURS NA FILMIK PROMUJĄCY BIBLIOTEKĘ!

Pokażcie światu naszą bibliotekę 😉, zachęćcie kolegów i koleżanki do korzystania z naszych bogatych zbiorów. Podsumowując Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek zapraszamy Was do konkursu polegającego na stworzeniu filmiku reklamującego bibliotekę. Możecie pracować samodzielnie lub w zespołach (max 4 osoby). Po wszelkie instrukcje i pomoc zwracajcie się do biblioteki. Na Wasze dzieła czekamy do końca listopada.

czytaj dalej
Mistrzowie Gdańska w unihokeju chłopców

Mistrzowie Gdańska w unihokeju chłopców

Przed Państwem Mistrzowie Gdańska w unihokeju chłopców - gratulujemy serdecznie i trzymamy mocno kciuki za nasze złotka w  kolejnych etapach rozgrywek.

czytaj dalej
back to top