Przejdź do treści

logo_szkoly.png

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GDAŃSKU
im. dr. Władysława Pniewskiego
75 LAT

Konkursy wojewódzkie

Zapraszamy na wglądy do prac konkursowych uczestników etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego i Fizyki dla uczniów szkół podstawowych w dniu 27 lutego 2020 (czwartek) w godz. 11.00 - 13.00 oraz w dniu 28 lutego 2020 (piątek) w godz. 12.30 - 14.30.

Wglądy prac uczestników etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego odbywać się będą po wcześniejszym zgłoszeniu chęci udziału drogą mailową na adres mailowy konkursu: sp.konkurs.ang@gmail.com z podaniem imienia i nazwiska uczestnika, szkoły oraz danych osoby, która będzie z uczestnikiem podczas wglądu.

Wglądy prac uczestników etapu wojewódzkiego Konkursu z Fizyki odbywać się będą po wcześniejszym zgłoszeniu chęci udziału drogą mailową na adres mailowy konkursu: konkurs.fizyka.2020@gmail.com z podaniem imienia i nazwiska uczestnika, szkoły oraz danych osoby, która będzie z uczestnikiem podczas wglądu.

Wglądy odbywać się będą w siedzibie WKK, ul. Pestalozziego 7/9 w Gdańsku, na parterze, w sali 010.

KONKURS - Stwórz swój niepowtarzalny komiks!

KONKURS - Stwórz swój niepowtarzalny komiks!

UWAGA KONKURS! Stwórz swój niepowtarzalny komiks.

czytaj dalej

Lista laureatów i finalistów Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII edycja 2019/2020

25.02.2020 Aktualności Konkursy

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego i Fizyki w roku szkolnym 2019/2020.

Poniżej pliki z listami laureatów i finalistów Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego i Fizyki dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII edycja 2019/2020.

czytaj dalej
Międzyszkolny konkurs poezji Jacka Kaczmarskiego.

Międzyszkolny konkurs poezji Jacka Kaczmarskiego.

czytaj dalej

Lista uczestników etapu wojewódzkiego konkursu języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych od klasy IV

W sprawie wglądów do pracy uczestników, którzy nie zostali zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego należy kontaktować się z komisjami rejonowymi.

Etap wojewódzki konkursu w dniu 13 lutego 2020 o godz. 12.00 w siedzibie Komisji Wojewódzkiej - II Liceum Ogólnokształcące im. dr. W. Pniewskiego ul. Pestalozziego 7/9, 80-445 Gdańsk

czytaj dalej

FIZYKA - Etap wojewódzki, lista osób zakwalifikowanych.

Do pobrania plik w formacie .pdf

W sprawie wglądów do prac prosimy o kontakt:
Przewodniczący WKK Mariusz Michalik
czytaj dalej

XIII OLIMPIADA WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

Temat tegorocznej edycji to „Pomorscy rowerzyści”
Konkurs składa się z 3 etapów.
W I etapie uczestnicy rozwiązują test jednokrotnego wyboru.
W II etapie uczestnicy rozwiązują test wielokrotnego wyboru.
Zadaniem uczestników w III etapie będzie zdiagnozowanie najważniejszych problemów dotyczących bezpieczeństwa rowerzystów w swoim mieście i zaproponowanie rozwiązań w formie autorskiego projektu.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Zgłoszenia przyjmuję do dnia 9 stycznia 2020 r. Najlepiej e-mail na GPE.
Olga Zaczeniuk

czytaj dalej

Wyniki etapu rejonowego konkursu wojewódzkiego z j. angielskiego

06.12.2019 Aktualności Konkursy

Lista uczestników zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych od klasy 4 zostanie opublikowana do godz 20.00 w dniu 10 grudnia 2019.

W sprawie wglądów do prac uczestników, którzy nie zostaną zakwalifikowani należy kontaktować się z komisjami rejonowymi.

czytaj dalej

Konkurs kwalifikacyjny do reprezentacji szkoły na mecze matematyczne.

Dla wszystkich zainteresowanych matematyką!!!

Dnia 5 grudnia 2019 (czwartek), o godzinie 13:10, w sali nr 110 odbędzie się konkurs kwalifikacyjny, do reprezentacji szkoły na mecze matematyczne. Zapraszam wszystkich chętnych. Czas trwania konkursu 60 minut.

Grzegorz Kulicki

czytaj dalej

Pytania konkursowe - fizyka - etap rejonowy

Pytania konkursowe - fizyka - etap rejonowy

czytaj dalej
SZKOLNY KONKURS POEZJI JACKA KACZMARSKIEGO

SZKOLNY KONKURS POEZJI JACKA KACZMARSKIEGO

21 listopada w naszej szkole odbył się Konkurs poezji Jacka Kaczmarskiego, w którym wzięli udział uczniowie recytujący oraz śpiewający utwory naszego barda. Uczestnicy bardzo dojrzale interpretowali utwory, a publiczność w skupieniu zapoznała się z życiem i twórczością Jacka Kaczmarskiego. Podczas konkursu pojawiły się momenty spontaniczne takie jak dołączenie osoby z publiczności do uczestników konkursu, czy wspólne śpiewanie podczas narad jury. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, a zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy II LO oraz Kino Helios. Z naszymi zwycięzcami spotkamy się ponownie podczas kolejnego - międzyszkolnego etapu konkursu już w marcu 2020r.
Nagrodzeni uczniowie:
Kategoria śpiew:
1 miejsce Szymon Dardziński z klasy 1c
2 miejsce Natalia Olechnowicz z klasy 1 b bis
3 miejsce Melania Cynke z klasy 3c
wyróżnienie Antoni Sarad z klasy 1f bis
Kategoria recytacja:
1 miejsce Julian Pawłowski z klasy 1 c bis
PUBLICZNOŚĆ nagrodziła Natalię Olechnowicz nagroda publiczności.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i bardzo dziękujemy za zaangażowanie.
Organizatorzy: zespół biblioteki szkolnej - Renata Kondratiuk, Beata Popek.
czytaj dalej
RUSZYŁA AKCJA CZYTELNICZA CZYTAJ.PL "Upoluj swoją książkę"

RUSZYŁA AKCJA CZYTELNICZA CZYTAJ.PL "Upoluj swoją książkę"

Dzięki plakatom rozwieszonym w widocznych punktach w szkole (m.in. na drzwiach szkolnej biblioteki) możecie bezpłatnie przeczytać lub wysłuchać 12 książek. Wystarczy pobrać aplikację woblink.com, a następnie zeskanować kod QR widniejący na plakacie. Możecie zaprosić 5 znajomych do tej czytelniczej zabawy i cieszyć się bogactwem książek do końca listopada.
Jednym z elementów kampanii jest nakręcenie krótkiego spotu promującego czytelnictwo - wszystkich zainteresowanych zapraszamy do biblioteki, ponieważ czasu pozostało niewiele.
Więcej informacji o tegorocznych książkach oraz o idei samej akcji przeczytacie na:
czytaj dalej

Wykaz komisji rejonowych

30.10.2019 Aktualności Konkursy

 W związku z zapytaniami publikujemy aktualną listę komisji rejonowych w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych od klasy 4.

W dniu 1.11.19 na stronach internetowych komisji rejonowych znajdą się listy uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego konkursu.

czytaj dalej
back to top