logo_szkoly.png

75 LAT

Zakończenie zajęć dydaktycznych

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Dziś kończymy zajęcia dydaktyczne w bieżącym roku szkolnym. Był to niezwykły rok szkolny, pełen niespodziewanych zwrotów akcji, stresu, obaw, niepewności i zmian, które zaskakiwały nas z dnia na dzień. Mimo trudności, z jakimi przyszło nam się borykać w stanie zagrożenia epidemicznego, nasi uczniowie uzyskali piękne wyniki w nauce i w pełni zasługują na wakacyjny wypoczynek.

Dziękuję za Państwa pomoc i wsparcie w trakcie zdalnego nauczania. Dzięki współpracy mogliśmy sprawnie przejść z edukacji stacjonarnej na nauczanie zdalne i kontynuować nasze działania.

Rok szkolny 2019/2020 w klasach pierwszych i drugich kończy 473 uczniów, z których 314 uzyskało promocję z wyróżnieniem, a średni wynik wszystkich uczniów w szkole wynosi 4,9 - frekwencja wyniosła 92%.

Z uwagi na wskazania sanitarne, nie organizujemy uroczystości zakończenia roku szkolnego na terenie szkoły. Spotkanie odbędzie się online z wykorzystaniem aplikacji Teams. Świadectwa pozostaną w dokumentacji uczniów w szkole. W przypadku, jeśli świadectwo będzie Państwu potrzebne zanim ponownie wrócimy do szkoły, zapraszamy po odbiór do sekretariatu w godz. 9.00 -14.00 od poniedziałku do piątku.

Serdecznie gratuluję wszystkim Państwu i życzę, aby okres przerwy wakacyjnej pozwolił zregenerować siły, nabrać energii na kolejne wyzwania i odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody.

Z nadzieją na spotkanie w szkole w dniu 1 września 2020,

Dorota Suchacz

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Telefon w sprawie rekrutacji czynny od 15 czerwca 2020 w godz. 9.00-15.00 533 384 210

22 czerwca 2020 - zapraszamy maturzystów

Szanowni Maturzyści - serdecznie zapraszamy po odbiór świadectwa ukończenia II Liceum Ogólnokształcącego im. dr. W. Pniewskiego w dniu 22 czerwca 2020.

Klasy 3a, 3e, 3f - zapraszamy na godz. 9.00

Klasy 3b, 3c, 3d - zapraszamy na godz. 10.30

Rozdanie świadectw odbędzie się na terenie zewnętrznym, z zachowaniem reżimu sanitarnego i dystansu społecznego.

Prosimy o przybycie w maseczkach szkolnych - planujemy zdjęcia dla upamiętnienia tej szczególnej sytuacji.

W trakcie odbioru świadectw ukończenia szkoły i dokumentów, należy cały czas mieć maseczkę zakrywającą usta i nos.

Uczniowie wchodzą na teren zewnętrzny od strony sali WT, bez wchodzenia do budynku szkoły.

Spotkanie nie będzie miało tak uroczystego charakteru jak w latach ubiegłych z uwagi na konieczność przestrzegania wskazań sanitarnych w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego.

Nie planujemy spotkań w salach lekcyjnych z wychowawcami.

Po odebraniu dokumentów, maturzyści opuszczają teren zewnętrzny przy sali WT, bez wchodzenia na teren szkoły.

29 czerwca 13.00 - sprawdzian z języka niemieckiego

Uwaga - zmiana terminu! Sprawdzian umiejętności językowych do klasy dwujęzycznej odbędzie się w dniu 29 czerwca o godz. 13.00.

logowanie.png

lipiec 2020