logo_szkoly.png

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W GDAŃSKU
im. dr. Władysława Pniewskiego

Aktualności

Nasze uczennice w finale konkursu poezji K. I. Gałczyńskiego "Kochajcie wróbelka"!

Zuzanna Góralska (1 c') i Matylda Szerszeń (1c) zakwalifikowały się do finału konkursu poezji K. I. Gałczyńskiego "Kochajcie wróbelka"! Gratulacje!

V miejsce w Gdańsku - unihokej dziewcząt

Z udziałem 6 drużyn odbył się turnieju finałowy o Mistrzostwo Gdańska w Unihokeju dziewcząt. Zawody zorganizowane przez Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i gospodarza, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, są częścią międzyszkolnego współzawodnictwa czyli Gdańskiej Olimpiady Młodzieży.

Rywalizację rozpoczęto w grupach, gdzie każdy z zespołów rozegrał po 2 mecze. Najlepsze 2 drużyny uzyskały awans do dalszych gier.

Nasza szkoła po bardzo zaciętym pojedynku z XIX LO zakończonym rzutami karnymi wygrała i zajęła V miejsce w Gdańsku.

Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantek za bardzo dobrą grę i walkę do końca podczas całego turnieju. Cały nasz zespół na czele z bramkarką Karoliną Sożyńską spisał się rewelacyjnie podczas strzelania rzutów karnych.

Pan Robert Cyrta - Nauczyciel Pomorza 2019

Serdeczne gratulacje dla Pana Roberta Cyrty, który został wybrany Nauczycielem Pomorza 2019 w konkursie Dzinnika Bałtyckiego. 'Bycie nauczycielem to wielka radość i przygoda Chciałbym przede wszystkim podziękować moim uczniom, którzy dzielnie trwają przy mnie i znoszą wszystkie moje kaprysy. Gdyby nie było ich zapału to mnie również by tu nie było' - tak o swojej pracy mówi tegoroczny zwycięzca.

Wolontariuszka z Koblencji w naszej szkole

Państwo Spickenagel z okolic Koblencji z wizytą w naszej w szkole. Laura rozpocznie roczny wolontariat w ramach programu Kulturweit i wzbogaci swoją obecnością życie szkoły. Przyszłoroczna maturzystka planuje wiele ciekawych inicjatyw i cieszy się z możliwości współpracy z nami. Obecność Laury jako native speaker'a w naszej szkole będzie fantastyczną okazją do poprawy biegłości językowej i bezpośredniego obcowania z językiem niemieckim w sytuacjach codziennych.

Laura przyjeżdża do nas w ramach międzynarodowego programu wymiany wolontariuszy, który umożliwia młodym ludziom w wieku 18-16 lat szansę na poznanie kultury i edukacji w innych krajach przez okres 6 lub 12 miesięcy.

Koordynatorem projektu w naszej szkole jest Pan Adam Dąbrowski.

logowanie.png

październik 2019