Strona główna - II Liceum Ogólnokształcące im. dr. Władysława Pniewskiego

im. dr. Władysława Pniewskiego

Czytaj więcej: Wiadomości

• Akcja Rekrutacja - WEBINAR

Drodzy uczniowie i rodzice, zapraszamy Was na pierwszą część bezpłatnego webinarium w ramach cyklu Akcja Rekrutacja 2024. W trakcie spotkania pokażemy Wam, jak korzystać z systemu elektronicznej rekrutacji - jak przeglądać oferty szkół, założyć konto i złożyć wniosek do szkół średnich. Wprowadzimy Was także w zasady i harmonogram rekrutacji na 2024 rok.

Czekamy na Was już 10 maja 2024 roku o godzinie 17.00, YouTube. Link do wydarzenia podamy tego samego dnia!

Dwójka” oczywiście jak co roku świętuje Światowy Dzień Ziemi:

🌍 zasadziliśmy 23 drzewa:
     🌳 DĄB 8
     🌳 LIPA 3
     🌳 BUK 3
     🌳 JABŁOŃ 4
     🌳 JESION 1
     🌳 KLON 1
     🌳 GRAB 2
     🌳 BRZOZA 2
    Co daje ponad 33 metry kwadratowe powierzchni posadzonego lasu 🙌 czyli 1825.00 kg pochłoniętego dwutlenku węgla 🙌
    🌏 zasadziliśmy bratki na klombie za szkołą,
    🌎 napisaliśmy ekologiczne wierszo-rymowanki w języku angielskim.
  • Kolejne spotkanie Klasy Patronackiej w Starterze

Dnia 14 marca klasa 2e uczestniczyła w kolejnych warsztatach w ramach klasy patronackiej Gdańskiego Inkubayora Przedsiębiorczości STARTER. Tym razem warsztaty dotyczyły poszukiwania pracy, budowania marki własnej w sieci, tworzenia CV i serwisu LinkedIn.

• Fotografia barokowa na lekcjach języka polskiego

Klasy 1b i 1e przygotowały na lekcje polskiego fotografie barokowe. Pierwszym krokiem do wykonania zdjęcia było zapoznanie się z poezją i sztuką baroku, aby móc oddać klimat, światopogląd, kondycję człowieka tej epoki w jednej kompozycji. Klasa miała za zadanie znaleźć w przygotowanych zdjęciach nawiązania do baroku, a autorzy opowiadali o swoim koncepcie na wykonanie zadania. Powstały prawdziwe dzieła sztuki, dlatego za zgodą autorów, chcemy się z Wami podzielić zachwytem nad nimi. Więcej zdjęć można obejrzeć na naszym szkolnym Facebook'u

logowanie.png

Kalendarz wydarzeń.