W związku z projektem ekologicznym Erasmus+ „Searching Ecological Alternatives of Life” w dniach 24-29 kwietnia 2023 przyjmowaliśmy w naszej szkole gości z 5 krajów partnerskich tj. Turcji, Chorwacji, Rumunii, Bułgarii i Finlandii. Program wymiany był intensywny:

- przyjęcie w szkole, uroczyste powitanie prze panią Dyrektor Dorotę Suchacz, zwiedzanie szkoły,

warsztaty integracyjne,

- lekcje na temat zmian klimatycznych prowadzone przez nauczycieli z krajów partnerskich,

- spotkanie z panią Moniką Chabior Wiceprezydent Miasta Gdańska w Urzędzie Miasta,

- zwiedzanie Starego Miasta,

- edukacyjna wizyta w Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego na Helu, wykład pana Mikołaja Koss,

- wspólne zasadzenie drzewa na terenie szkoły,

- wizyta w Zakładzie Utylizacji w Szadółkach w celu zapoznania się z najnowocześniejszą sortownią w Europie,

- dzień projektowy w przestrzeni Solidarność Codziennie ECS, prezentacje uczniowskie nt. zmian klimatycznych i zanieczyszczenia powietrza, warsztaty uczniowskie: tworzenie logo firmy ekologicznej oraz sloganów reklamowych, zwiedzanie wystawy stałej w Europejskim Centrum Solidarności z panem Adamem Czubaszkiem.

Pobyt w Gdańsku i okolicach bardzo podobał się naszym partnerom.