W dniach 2-7 października klasy III E i IIB uczestniczyły w wycieczce do Włoch. Program wycieczki objemował zwiedzanie Wenecji, Asyżu, Watykanu oraz Rzymu. Była to doskonała okazja do poznawania kultury i historii Italii. Uczniowie z II B mogli doskonalić swoją znajomość języka włoskiego. Uczestnicy wycieczki mogli również doświadczyć sakralnego wymiaru historii Włoch, podążając śladami wielkich włoskich świętych: św. Franciszka, św. Klary, św. Marii Gorett i bł. Carla Acutisa. Włoska kultura to również wspaniała włoska kuchnia, czyli makarony, risotto, pizza a także legendarna włoska kawa  i lody. Uczniowie klasy III E podzielili się swoją wiedzą dotyczącą geografii Włoch a także Morza Adriatyckiego i Morza Tyrreńskiego. La vita e bella!