Dnia 12.10.23. uczniowie klasy 3a pod opieką Pani  Ewy Mroczki Nowickiej i Pani Katarzyny Mechlińskiej uczestniczyli w spotkaniu z Panią Mediator Katarzyną Stryjek - kierowniczką Gdańskiego Centrum Mediacji Szkolnej i Rówieśniczej oraz jej podopiecznymi - uczniami i uczennicami IV LO w Gdańsku z klasy o profilu mediacyjnym. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Tygodnia Mediacji 2023 pod hasłem:" Niech mediacja będzie z Tobą!". Po zapoznaniu się z teorią i przygotowaną scenką przedstawiającą mediację rówieśniczą uczniowie i nauczyciele mieli możliwość obejrzenia modernistycznego budynku Sądu Rejonowego w Gdyni, a w nim reprezentacyknej sali rozpraw, aresztu sądowego i archiwum Wydziału Ksiąg Wieczystych. Dzięki wyjaśnieniom Pani Prezes Sądu Rejonowego uczniowie poszerzyli swą wiedzę dotyczącą prawa, pracy sędziów i mediatorów.