Od grudnia bieżącego roku szkolnego II LO bierze ponownie udział w akcji ,,LO dla ZOO”. We współpracy z Miejskim Ogrodem Zoologicznym Wybrzeża w Gdańsku Oliwie, uczniowie z klas o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczą w tworzeniu strony internetowej ZOO. Wolontariusze tłumaczą na język angielski serię artykułów o tematyce zoologicznej. Teksty te już zostały opublikowane wraz z innymi artykułami napisanymi przez pracowników ZOO i mogą je przeczytać zagraniczni turyści zainteresowani oliwskim ogrodem oraz jego mieszkańcami. Przyczyni się to do popularyzacji nie tylko wiedzy przyrodniczej, ale miasta Gdańska, którego jedną z głównych atrakcji turystycznych jest Gdański Ogród Zoologiczny. Opiekę nad akcją ze strony naszej szkoły sprawuje pani prof. G. Filipowicz.